logo

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Artvin’de

Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül, Ardanuç ilçesinde yaşayan amcasının vefatı nedeni ile Artvin’e geldi. Bakan Gül, Artvin’de bir dizi ziyaretlerde de bulunmayı ihmal etmedi.

 

Adalet Bakanı Artvinli Hemşehrimiz Abdülhamit Gül’ün amcası, Ardanuç ilçe Gençlik Kolları Tanıtım Medya başkanı Atakan Gül’ün Babası Tevfik Gül hakkın rahmetine kavuştu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, amcasının cenaze merasimi için Artvin’e gelirken bir dizi ziyaretlerde de bulundu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül beraber geldiği Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ile birlikte Arhavi’de karşılandı. Bakan Gül’ü Arhavi’de Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Artvin il ve ilçe Belediye Başkanları ve Arhavi Ak Parti ilçe teşkilatı karşıladı.

Hemşerimiz olan Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül, Artvin’in Ardanuç ilçesinde yaşayan amcasının vefatı nedeni ile geldiği memleketinde, Artvin’in giriş kapısı olan Arhavi’de, protokol mensupları ve vatandaşlar tarafından karşılanarak kendilerine taziyede bulunuldu. Bakan Gül daha sonra Ardanuç içesine hareket etti.

Bakan Gül Cenazeden Önce Artvin Merkez’e Uğradı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, amcasının cenazesi için Ardanuç ilçesine gitmeden önce Artvin Merkez’e uğrayarak Artvin Valiliği’ni, Artvin Belediyesi’ni ve AK Parti Artvin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Artvin Valiliği önünde Artvin protokolü tarafından karşılanan Abdülhamit Gül, daha sonra Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın makamına geçti. Burada Artvin Valisi Ömer Doğanay’dan kısa bir bilgi alan Abdülhamit Gül’e Vali Doğanay tarafından Artvin fotoğrafı hediye edildi. Valilik ziyaretinin ardından Bakan Gül, burada esnaf ziyaretinde bulundu vatandaşlarla sohbet etti.

Bakan Gül Başkan Kocatepe’yi Ziyaret Etti

Adalet Bakanı Abdlhamit Gül cenaze töreni için geldiği Artvin’de, Artvin Belediyesini ziyaret etti.

Bakan Gül’ü, Belediye Başkanlığı önünde Başkan Kocatepe, Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, Birim amirleri ve zabıta ekipleri karşıladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bir Belediyeci Bakanı karşılamanın verdiği heyecanı dile getirerek Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü makamda ağırlamanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

Adalet Bakanı Gül; Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin 4 yıllık kısa bir süre içinde Artvin’de çok büyük işler başardığını ve Artvin’in inanılmaz bir şekilde değiştirdiğini ifade etti. Bakan Gül, Başkan Kocatepe tarafından kendisine verilen 4 yıllık icraat kitabını detaylıca inceleyerek yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Kocatepe’ye teşekkür etti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin sonunda Başkan Kocatepe, Bakan Gül’e 3 boyutlu Artvin tablosu hediye etti.

Bakan Gül, AK Parti Artvin İl Başkanlığı’nı Ziyaret Etti

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Artvin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkan Vekili Fikret Erdoğan, AK Parti Artvin Milletvekili aday adayı Av. Erkan Balta’nın yanı sıra diğer AK Partililer hazır bulundular. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül burada bir konuşma gerçekleştirerek 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı.

Abdülhamit Gül, “’Fethullah Gülen’in İadesinde Türkiye Üzerine Düşeni Fazlasıyla Yapmıştır”

Bakan Gül, Muharrem İnce’nin ‘Fetullah Gülen’in usulünce istenmediğini’ açıklamalarının talihsiz açıklamalar olduğunu vurguladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin gerek Uluslararası sözleşmeler gerek kendi mevzuatına göre yapması gereken tüm prosedürleri yerine getirdiğinin altını çizen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Burada gerekenleri yapmayan ve yerine getirmeyen taraf Amerika Birleşmiş Devletleridir. Bir terörist başının, FETO terör örgütü başının her türlü delile rağmen, 7 kez iade talebi gönderilmesine rağmen bunu yerine getirmeyen Amerika Birleşmiş Devletleridir. İade için her türlü prosedür hem darbe girişimi öncesi hem de darbe girişimi sonrası Amerika’ya iletilmiştir” dedi.

Abdülhamit Gül, “Sayın İnce Türkiye’yi Başka Yerlerden Gelen Bilgilerle Mi Yöneteceksin”

Bu konuda hazin olan olayın Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığına talip olan birisinin Türkiye Cumhuriyeti’ni ilgilendiren bir konuda Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri yerine Amerikalı yetkililerinden bilgi alması ve bu bilgilere göre kamuoyuna demeç vermesi olduğunu söyleyen Gül, “ Türkiye adına, bu ülkenin bir vatandaşı olarak üzücü bir tablodur. Siz Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetimine talip olacaksınız, Türkiye ile ilgili bir konuda Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinden bilgi alayım demek yerine Amerikalı bir yetkiliden bilgi alırsanız bu durum Türkiye adına üzücü bir tablodur. Acaba Türkiye’yi yönetirken de Türkiye’nin kendi dinamiklerinden değil de başka yerlerden gelen bilgilerle mi Türkiye’yi yöneteceksin. ” dedi.

“Türkiye’nin geleceğine yönelik projeleri olan tek parti AK Parti’dir”

AK Parti İl Başkanlığı binasında konuşma yapan Bakan Gül, AK Parti’nin bütün Türkiye’den, toplumun bütün kesimlerinden oy alabilecek liste ile 24 Haziran’da seçmenin karşısına çıkacağını söyledi. Abdülhamit Gül konuşmasında; “Toplumun her kesiminden oy alabilecek kucaklayıcı bir aday profilimiz olacak. ve 24 Haziran’da Türkiye’nin geleceğine yönelik projeleri olan tek parti AK Parti’dir. Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyacak tek liderde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gün geçtikçe daha net görülüyor ki muhalefetin ortaya koyduğu tek proje Recep Tayyip Erdoğan gitsin projesidir. Hiçbir şekilde Türkiye’yi ekonomik olarak istikrarına, siyasetine, diplomasisine, ulaşımına, yatırımına yönelik hiçbir yatırım duymadık. Duymamızda mümkün değil. Bunların hepsinin bir araya geliş gayesi her alanda 3 kat büyüyen Türkiye’yi nasıl durdururuz projesidir. Recep Tayyip Erdoğan gitsin de Türkiye ne olursa olsun projesidir. Bu projeye vatandaşlarımız sandıkta 24 Haziran’da dur diyecektir. AK Parti olarak yapacak daha çok işlerimiz var. Türkiye AK Parti iktidarları zamanında dışa bağımlı bir ekonomiden, dışa bağımlı bir politikadan kendi ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşmuştur. Ama daha fazla özgürlüğü sağlayacağız, daha fazla hukuk, adalet, daha fazla ekonomik büyümeyi sağlayacağız. Türkiye’nin Filistin’deki zulme karşı kararlı ve dik duruşu devam edecek Ne olursa olsun Türkiye olarak doğruyu söylemeye devam edecek. İsrail’in yaptığı bu terörü uluslararası mahkemelerde de bunun hesabını verecektir. Bunun hesabı sorulacaktır. Çünkü hiçbir zaman zulümle abat olunmaz. Türkiye’nin dört bir tarafında Kudüs’e verilmiş olan destek içinde tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Gül, Amcasının Cenazesine Katıldı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Artvin’in Ardanuç ilçesinde vefat eden amcası Tevfik Gül’ün cenazesine katıldı. Ardanuç merkez camiinde İkindi Namazına müteakiben kılınan cenaze namazına katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, taziyeleri de kabul etti. Bakan Gül’ün amcası Tevfik Gül’ün cenazesi Peynirli Köyü’nde defnedildi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cenazenin ardından karayolu ile Trabzon’a hareket etti.

Share
676 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?