logo

reklam

AÇÜ’nden Bir Duyarlı Proje Daha

Şehitlik Köyü Mezarlığı Temizleme Ve Güzelleştirme Çalışmaları Yapıldı.

 

Artvin Çoruh Üniversitesi topluma hizmet uygulamaları dersi projeleri başladı. Proje kapsamında Şehitlik “Mamazimda” köyü mezarlığı temizleme ve güzelleştirme çalışması yapıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nden bir grup akademisyen ve üniversite öğrencisi Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında toplumun sorunlarını ve acil ihtiyaçlarını belirleyip, seçilen projelerden 1. sini Şehitlik Köyü’nde hayata geçirdiler. Projede, ders sorumluları Öğr. Gör. Turan Aksakal, Arş. Gör. Mesude Çalış ve Arş. Gör. Kıvanç Bozkuş önderliğinde AÇÜ Türkçe Öğretmenliği bölüm öğrencileri Esra Bakır, Dilan Demir, Seher Aslantaş, Ali Kırcı, Osman Topak, Hatice Özdemir, Ekrem Karakaya, Kader Kiremitçi, Özlem Özkan, Ahmet Şahin, Sevda Demirtaş ve Ali Tarın rol aldılar. Öncelikle Şehitlik Köyü Muhtarı Mustafa Tekin ile iletişime geçen proje öğrencileri gerekli izni aldıktan sonra çalışmalarına başladı.  Projede belirtildiği üzere Şehitlik Köyü köy mezarlığı temizlendi ve bakımı yapıldı. Projeye köy muhtarı Mustafa Tekin, projeye katılan öğrencilerine öğle yemeği kumanyası sağlayarak destek oldu. Şehitlik Köyü Muhtarı Mustafa Tekin, projede emekleri geçen başta proje koordinatörleri Öğr. Gör. Turan Aksakal, Arş. Gör. Mesude Çalış ve Arş. Gör. Kıvanç Bozkuş’a ve proje öğrencileri Esra Bakır, Dilan Demir, Seher Aslantaş, Ali Kırcı, Osman Topak, Hatice Özdemir, Ekrem Karakaya, Kader Kiremitçi, Özlem Özkan, Ahmet Şahin, Sevda Demirtaş ve Ali Tarın’a teşekkür etti. Proje ekibi ise Şehitlik Köyü Muhtarı Mustafa Tekin’e teşekkür ederek, benzer çalışmaların gelecek dönemlerde devam edeceği belirtildi.

AÇÜ tarafından yürütülen ve Şehitlik Köyü Mezarlığı’nın temizleme ve güzelleştirme çalışmaları köy sakinlerinin beğenisini topladı.

Share
1198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?