logo

AÇÜ Türkiye’de 88’inci Oldu

En Başarılı Üniversiteler ve Akademisyenler Sıralaması Belli Oldu

En başarılı üniversitelerin sıralaması “Webometrics” tarafından yayınlandı. Mart 2015 itibariyle yayınlanan bu listede Artvin Çoruh Üniversitesi’nden listeye girebilen tek öğretim üyesi Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu oldu.

İstanbul Üniversitesi’nin Dünya 277.’si, Avrupa 106.’sı ve ülkemizin 1.’si olduğu Üniversiteler sıralamasında, Artvin Çoruh Üniversitesi Dünya’da 5 bin 400’üncü, Avrupa’da bin 543’üncü, ülkemizde ise 190 üniversite arasından 88’inci sırada yer aldı. Bu sıralamada; Giresun Üniversitesi (89.), Ordu Üniversitesi (99.), Ardahan Üniversitesi (121.) ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (154.) sırada yer aldılar.

Avrupa birliği 7. Çerçeve programı kapsamında “Project Acumen” adıyla desteklenen bir projede yapılan bir araştırmada Türkiye ve Avrupa’da bilim insanlarının başarı sıralaması oluşturuldu.

Türkiye’de 200.000’den fazla öğretim üyesi arasından en başarılı ilk 2600 bilim insanının listesi yayınlandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden 24, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden 13, Giresun Üniversitesi’nden 10, Ordu Üniversitesi’nden 9, Gümüşhane Üniversitesi’nden 6, Kafkas Üniversitesi’nden 5, Ardahan Üniversitesi’nden 3, Artvin Çoruh Üniversitesi’nden 1 öğretim üyesi bu listede yer alır iken Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden hiçbir öğretim üyesi ise bu sıralamada yer alamadı.

AÇÜ’den Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu

Mart 2015 itibariyle yayınlanan bu listede Artvin Çoruh Üniversitesi’nden listeye girebilen tek öğretim üyesi Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu oldu.

Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu; 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nden Birincilikle mezun olduktan sonra, 1994 yılında Kafkas Üniversitesi Artvin Orman Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başlamış olup, 2014 yılında Artvin Çoruh Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Orman Botaniği Anabilim Dalında Profesörlük kadrosuna atanmıştır. Dekan Yardımcılığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri görevlerinde bulunan Eminağaoğlu; halen Orman Fakültesi’nde Orman Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Orman Botaniği Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Artvin Çoruh Üniversitesi’ndeki akademik başarısından dolayı Hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Etiketler:
Share
852 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?