logo

AÇÜ Genç Temacılar Çanakkale Ziyaretinden Döndüler

Artvin Belediyesinin katkılarıyla Artvin Çoruh Üniversitesi Genç Tema ekibinin düzenlemiş olduğu İstanbul, Yalova, Çanakkale teknik gezisinden dönerek Başkan Kocatepe’ye teşekkür ziyaretinde bulundular.

Artvin Tema İl Temsilcisi Kübra Elif Bağrıyanık, Çanakkale ve teknik gezinin öğrenciler için çok verimli geçtiğini söyledi. Bağrıyanık; “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye maddi ve manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Çanakkale gezimiz bizim için oldukça verimli ve öğretici geçti” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise Gençlerimizin Çanakkale’ye kuru bir tarih olarak bakmamak gerektiğini bu yüzdende o tarihin yaşandığı topraklara gitmek isteyen herkesi göndermek için çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Kocatepe;”  Mehmet Akif şiirinde diyor ya “Bedr’in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi” sözü üzerine bir kompozisyon yazılıyor. Yani Çanakkale’ye kuru bir tarih olarak bakmışız bu zamana kadar.  Kore ziyaretimde bize tarihi yerleri tarihte yapılan savaş alanlarını gezdirdiler. Orda tarihlerini öyle güzel anlatıyorlar ki o günlerli bizzat yaşıyorsun hatta tarihe dokunabiliyorsun. Dokunarak eğitim sisteminin ne olduğunu ne kadar etkili olduğunu orada bir kez daha görmüş yaşamış oldum. Türkiye yede yavaş yavaş artık bazı şeyleri hissetmek ve hissettirmek gerekiyor. Sizlerin oralarda ki gördükleriniz duygularınız bizler için önemli. Almış olduğunuz notları bizimle de paylaşmanızı istirham ediyoruz” dedi.

Ziyarette AÇÜ Genç Tema Topluluğunun 57. Alay Şehitliğinden getirmiş oldukları vatan toprağını Başkan Mehmet Kocatepe’ye hediye ettiler.

ABBB

Share
402 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?