logo

Acil Kararname İle 4 İlin Emniyet Müdürü Değişiyor

Artvin’deki çevrecilerin eylemleri sırasında rapor aldığı iddia edilen Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş’ın yerine Ahmet Turabi Eğer’in getirileceği öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı’nın 4 ilin emniyet müdürünü değiştirmek için kararname hazırladığı öne sürüldü. İçişleri Bakanı Efkan Âlâ’nın hazırladığı kararnamenin Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletildiği iddia edildi. Geniş çaplı emniyet müdürleri kararnamesinin ise kısa sürede çıkması beklenen valiler kararnamesinin ardından de mayıs ayında hazırlanacağı belirtildi.

Van Müdürü Ankara’ya

Ankara Garı’ndaki patlamanın ardından görevden alınan Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal’ın yerine Ahmet Hakan Arıkan vekâleten getirilmişti. Ankara’daki ikinci patlamanın ardından geçen hafta bu görevden affını isteyen Arıkan’ın yerine ise Yaman Ağırlar vekâleten atandı.

Bir süredir başarılı operasyonlara imza atan Van Emniyet Müdürü Mahmut Karaslan’ın, Ankara’ya getirilmesi kararlaştırıldı. Van Emniyet Müdürlüğü’ne ise geçen yıl İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden terfi alarak 1. sınıf emniyet müdürü olan Suat Ekici’nin getirileceği belirtildi.

Artvin’de Değişiyor

Artvin’deki çevrecilerin eylemleri sırasında rapor aldığı iddia edilen Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş’ın yerine ise Ahmet Turabi Eğer’in getirileceği bildirildi. Akbaş’ın merkeze çekileceği ifade edildi. Kadınlara kelepçe takılmasının ardından açığa alınan Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in yerine de İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Erkin Adalar’ın getirileceği kaydedildi.

Share
1097 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?
#

Acil Kararname İle 4 İlin Emniyet Müdürü Değişiyor” için 1 yorum

  1. Eko08 : diyor ki:

    Sayın Emniyet Müdürü ile ilgili düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Kendisi bence dünya standartlarının da üzerinde bir polis müdürü ve bürokrat. İddia ediyorum kendisi gibi 5 adam daha Türkiye’ de yoktur. Gerçi bu kadar yüksek standartlarla meslek icra etmek çoğu kez hoş karşılanmıyor ve bir sonuca da varmıyor. Kendisi ile ilgili bu düşüncem son zamanlarda edindiğim bir kanaat değil aksine ilimize geldiği ilk günlerde böyle düşünmüş ve dile de getirmiştim. Ne diyim Allah böyle insanları artırsın.