logo

Acı Haber Erzurum’dan geldi

Vefat eden Artvin Eski KYK Yurt Müdürü Karakaş toprağa verildi

Artvin’de yaklaşık 10 yıl boyunca Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra Giresun’un Şebinkarahisar Müdürlüğü’ne atanan Zeki Karakaş, geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etti. Artvin’in sevilen il müdürlerinden biri olan Karakaş, Erzurum’da toprağa verildi.

Artvin’de 10 yıla yakın bir süre Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü görevini yerine getiren ve Artvin’deki görevinden yaklaşık iki yıl önce Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürlüğü’ne atanan Zeki Karakaş, izinli olarak gittiği memleketi Erzurum’da  geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etti.

Geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat eden Zeki Karakaş’ın yıllık izinde olduğu ve memleketinde tatilini geçirdiği ifade edildi. Yaşadığı krizi atlatamayarak vefat eden Karakaş’ın ölümü, Artvin’de de derin yankı buldu. Artvin’in sevilen il müdürlerinden biri olan ve Artvin’deki yurtların yapımında büyük emekler vermiş bir isim olan Zeki Karakaş’ın ani ölümü Artvin’de üzüntüyle karşılandı. Artvin Kredi Yurtlar Kurumu’nda birlikte mesai harcadığı arkadaşları olaya inanamadılar. Güler yüzlülüğü, çalışkanlığı ve mücadele azmi ile tanınan Zeki Karakaş’ın bu ani ölümüne inanamayan arkadaşları  telefonlara sarılarak durum ile ilgili bilgi almaya çalıştılar. Ölüm haberini doğrulatan eski mesai arkadaşları Erzurum’a akın ettiler. Zeki Karakaş’ın ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilemek ve acılarını paylaşmak için Artvin’den çok sayıda kurum çalışanının cenazeye gittiği öğrenildi.

Karakaş’ın cenazesi 10 Mayıs Pazar günü öğle namazına müteakip Erzurum Yenişehir Solakzade Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Yukarı Asri Mezarlığı’na toprağa verildi. Cenazeye Artvin’den çok sayıda ismin katıldı.

 Bakan Kılıç’dan Başsağlığı Mesajı

 Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Zeki Karakaş’ın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajda, 30 yılı aşkın süredir kurumda hizmet veren Karakaş’ın emeklilik hazırlıklarını sürdürürken kalp krizi sonucu vefat etmesinin kendilerini derinden üzdüğünü belirtti.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Zeki Karakaş’ın vefatı nedeniyle bir taziye mesajı yayımladı. Bakan Kılıç mesajında, “Değerli çalışanımız Giresun Şebinkarahisar Yurt Müdürü Zeki Karakaş’ın yıllık iznini kullanırken memleketi Erzurum’da hayatını kaybettiğini öğrendim. 30 yılı aşkın süredir kurumumuza hizmet veren Karakaş, emeklilik hazırlıklarını sürdürürken kalp krizi sonucu vefat etmesi bizlere derin üzüntü yaşattı. 5 çocuk babası merhum Zeki Karakaş’a Allah’tan rahmet, acılı ailesine, sevenlerine ve tüm KYK camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

Share
1622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?