logo

reklam

Acı Bizim, Hedef Türkiye

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Ankara’daki Patlamayı Değerlendirdi.

 

Türkiye’nin bölgesinde sağlıklı seçimler yapabilen ender bir demokrasi ülkesi olduğuna değinen Kışla, Ankara’da yaşanan bu elim olayı 20 gün sonra yapılacak 1 Kasım seçimlerine yönelik bir provokasyon ve dizayn girişimi olarak değerlendirdi. Toplumun her kesimini bu tip terör olaylarına karşı ortak bir tavır almaya davet eden Kışla “ Acı bizim, Hedef ise Türkiye” diyerek Ankara’da yaşanan bu terör saldırısının hedefinin aslında Türkiye olduğunu, toplumsal kardeşliğimiz ve barışımız olduğunu belirtti.  Terörle sonuna kadar mücadele edeceğine de değinen Kışla. “ Silahla hiçbir yere varılamaz, terörle hiçbir yere varılamaz. Bu ülkede bir tane terörist bile kalmayana kadar ve bu ülkede huzur sağlanana kadar bu ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden hangi terör örgütü olursa olsun onunla sonuna kadar mücadelemiz devam edecek. Bu işin arka planındaki sorumluları da inşallah en kısa zamanda yakalanarak adalete teslim edilir. Arhavi ilçemizin nüfusuna kayıtlı olan Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan genç bir kardeşimizin de bu terör saldırısında hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Yine tekrar buradan hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet acılı ailelerine sabır ve yaralılara da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Allah bu tarz terör olaylarından ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.  Her ne olursa olsun bu ülkede milletin dediğinin olacağını ve demokrasimizin teminatı olan seçimlerimizin sağlıklı yapılabilmesi adına ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Kışla daha sonra ziyaretlerine Yusufeli ilçesi Demirkent köyünde devam etti.

Yusufeli’ne Özel Kanun Çıkarttık

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’ın durağı Yusufeli’idi. İlçede Demirkent’e giden Kışla Yeni yerleşim yeri hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Kışla “Yusufeli için özel bir kanun çıkarttık. Gerçekten bundan son derece mutluyum, yeni Yusufeli’nin yerinin Yansıtıcılar bölgesinde olması 2008 de çıkan bir kanunla Yansıtıcılar olması netleşmiştir. Daha sonra orada başka alternatif yerler yapıldı fakat Yusufeli halkıyla yapılan anket çalışmaları sonucunda halkın çoğunluğu burayı istiyor. Şimdi tabi baraj başladı. Alt yapı ihalesi yapıldı. Yolların ihalesi yapılacak, iki partide yapılacak yolların ihalesi. Sular altında kalan yollar 69 km yol, bulun 50 km si 44 adet tünel ile geçiliyor. Çok büyük bir yol maliyeti var. Yeni yerleşim yerinde hak sahipliği konusunda iskan kanununa geçici 8. Madde bu ne demektir daha önce hak sahibi olabilmek için çok daha ağır kriterler vardı, şu anda Yusufeli’nde oturanların memurların belki hiç birinin hak sahibi olma imkanı yoktu. Şimdi ise kamulaştırma bedelini aldın, Bakanlar kuruluna yetki vermeseydik 142 bin lira yatıracaktınız ki yeni yerleşimden hak sahibi olabilesiniz. Şu anda yeni yerleşim yerinde hak sahibi olabilmek için gayrimenkulu olanlar bin lira, gayri menkulu olmayanlar hiç para ödemeden hak sahibi olmak için müracaat edebilir. Yeni yerleşim yerinde alt yapı bedelleri alınmayacak. Yol kanalizasyon, su vs.diğer taraftan sadece maliyeti ve arsa bedeli eklenerek kargas olmayacak 5 yıl ödemesiz, 15 yıl geri ödemeli 0 faizle TOKİ gelip konutunu yapacak ve böylece hak sahibi olunacak. Yusufeli için özel bir kanun oldu, 142 bin TL yerine bin TL yatırarak hak sahibi olacaksınız” dedi.

Daha sonra Milletvekili İsrafil Kışla, Milletvekili adayı Hayrettin Gülbin, İlçe Başkanı Ahmet Sönmez ve partililer ile birlikte Yusufeli ilçesi Bıçakçılar köyüne giderek burada yapılan dere  ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılan çalışmaların devam edeceğini belirten Kışla daha sonra 66. Geleneksel Yusufeli Karakucak güreşlerine katıldı. Baş pehlivanın 4.500 TL ödül aldığı müsabakaları izleyen Kışla birinci gelen Baş pehlivana madalyasını ve kemerini kendisi verdi.

Artvin’in Geleceği Turizm ve Eğitimde

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışa Artvin esnaf gezisi esnasında yaptığı açıklamalarda eğitim ve turizme değindi. Kışla “Artvin için çok sayıda projemiz var, Artvin’in yatırıma ve hizmete ihtiyacı var. Artvin’in geleceği turizm ve eğitim alanında geleceği olan bir ilimiz. O bakımdan ciddi yatırımların yapılması lazım. Ulaşım çok önemli, eğer turizmi bir noktaya taşıyacaksak ulaşımdaki sıkıntılarımız gidermek zorundayız. Onun için burada gerek Hopa tüneli, gerek se Hopa tüneli ile Borçka arasındaki duble yol, gerekse Artvin yeni bağlantı yolu bunlar hepsi çok çok büyük projeler. Gerek varyantı bay pass edecek asma köprü, diğer taraftan teleferik bütün bunlar Artvin için çok önemli projeler. Yusufeli ilçemiz yeniden inşa edilecek, bir ilçe sular altında kalacak. Artvin’in çok ciddi yatırımlara ihtiyacı var, sadece Yusufeli’ndeki yollar bir katrilyona yakın maliyeti var. 44 adet tünel,50 km si tünelle geçilecek yollar, o bakımdan Sahara tüneli 13 km, Maçahel tüneli 8 km, bu tarzda büyük projeler, bunlar belli aşamalara gelen projeler var, önümüzdeki dönem bunlar tamamlayacağız. Tabi takdir milletimizin eğer bize bir vazife verilirse Artvin’i ve Artvin halkını en iyi şekilde temsil etmeye gayret edeceğiz” dedi.

Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?
#

Acı Bizim, Hedef Türkiye” için 1 yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Sayın kışla Yusufeli’nin yollarından bahset bize ne hopa tünelinden macahel tünelinden!.Yusufeli’ne niye duble yol yaptırmadın?Yusufeli-Artvin arası yaptığınız yolu görüyoruz eski yolun aynısı kazalara davetiye çıkaran tek gidiş-geliş yol kimi kandırıyorsun!.1 km bile duble yol yaptırmadın şu yusufeline birde yusufelinin yeni yeri için yusufelinin kaç köyünde anket yaptın? merkezdeki 500 kişi ile kim yeni yeri belirledi? yalan söyleme!.Yusufelili herşeyi görüyor yusufelinde bu sefer akpye oy yok!