logo

Acar Ailesi Yaptırdıkları Okulda Duygulu Anlar Yaşadı

Borçkalı hayırsever iş adamı İsmet Acar tarafından Borçka’da yaptırılan Acarlar Meslek Yüksek Okulu ziyaret eden Acar ailesi, duygulu anlar yaşadı.

 

Borçkalı iş adamı İsmet Acar, doğup büyüdüğü Borçka İlçesinde Mahallesi’nde 2 yıllık okul yaptırdı. İsmet Acar’ın eşi Meyrem Acar ve beraberinde Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan,eşi Seldağ Atan,AK Parti İlçe Başkanı Şükrü Ertürk,İl Meclis üyesi Muhammet Çakmak, hizmet veren  okulun,ilki olarak ziyaret eden Meyrem Acar,sınıfa girdiği öğrencileri görünce çok duygulandı ve öğrencilere  başarılar temennisiyle yetindi.

İş adamı İsmet Acar’ın eşi Meryem Acar,“İyi ki eşim bu okulu yaptırdı,memleketimde dışarıdan gelip de bu okulda okuyan öğrencileri görünce çok duygulandım, vesile olan herkese teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.Acarlar Meslek Yüksek Okul Müdürü Muhammet Ardıçise, kentte eğitim kalitesinin devletin ve hayırseverlerin desteği ile arttığını belirtti.

Öğrencilerin de başarı oranlarının yükseldiğini ifade eden Ardıç, “Devletimizin en büyük bütçesi eğitim ve öğretime ayrılıyor. Hayırsever vatandaşlarımız da devreye girerek eğitim hamlesine önemli destek veriyor. Bugün de Acar ailesi ilimizde ve ilçelerimizde bir eğitim yatırımı yaparak eğitime katkı sağladılar. Öğrenci sayısının 550 kişi olduğunu dile getirerek, “Yeni eğitim ve öğretim yılımızda hedeflerimizi büyüttük”dedi.

Belediye Başkanı Aslan Atanise,büyük devlet olmanın büyük sorumluklarının da olduğunu ifade etti.

Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, geliştikçe karşımıza çıkan sorunlar da o derece büyüyor diyen Atan,eğitim sorunlarına,hayırsever iş adamı İsmet Acar ise memleketin temel ihtiyacının eğitimin kalitesinin artırılması olduğunu anlatarak, insana yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapılan yatırım olduğunu vurguladı.

Atan; “Ülkemizde ve bölgemizde kaliteli eğitim olanaklarının yolu kaliteli fiziki ortamlardan geçmektedir. Biz bu nedenle ihtiyacı görerek kıymetli aile büyüklerimizin adlarını yaşattığımız okulumuzu açtık. Eğitim yatırımlarımız devam edecek.bizde bu vesile ile İş adamımız ve köylüm olan İş adamı İsmet Acar beye ve eşi Meryem halama uzun ömürler diliyorum” diye konuştu.

Share
711 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?