logo

ABD’li Avcı Eli Boş Döndü Ukraynalı İlk Atışında Vurdu

Ukraynalı avcı Vasyl Ivanchenko, Amerikalı Avcı Eric Schottens’un 10 gün dolaşıp vuramadığı yaban keçisini ilk atışında vurdu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen av turizmi kapsamında Antalyalı av seyahat acentesi aracılığıyla, Artvin’e bu kez Ukraynalı avcı Vasyl Ivanchenko geldi. Ukraynalı avcı Amerikalı Eric Schottens gibi Artvin merkez köylerinden Ortaköy dağlarında avlandı. Avlanması için 8 gün süresi olan Ukranyalı avcı ilk gününde, ilk atışında yaban keçisini (Kızıl Teke) vurmayı başardı.

Ukrayna’dan avlanmak için Artvin’e gelen iş adamı 38 yaşındaki Vasyl Ivanchenko’ya Çoruh Avcılar ve Atıcılar Dernek üyesi Av kılavuzu Hasan Badur, milli parklar yetkilisi eşlik etti. Ukraynalı avcı ilk av gününde rastladığı yaban keçisine 450 metre mesafeden yaptığı atışla vurdu.  9 yaşında ve çiftleşme yetisini kaybetmiş olan yaban keçisini Doğa Koruma ve Milli parklar yetkililerinin incelemesinin ardından ülkesine geri döndü.

Çoruh Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı Gökhan Soydan, “ Avcı Doğada bir dengedir. İnsanlık var olalı avcılık vardır. Bilinçli ve etik yapıldığı sürece doğada bir dene oluşur. Avcılarımız çiftleşme yetisini kaybetmiş, düzeni bozan yaşlı avları tercih ediyor. Aynı bölgede avlanan Amerikalı avcı, 10 gün dağ bayır dolaştı atışını yaptı fakat hedefi bulamadı. Ukraynalı avcımız ise ilk gününde, ilk atışında hedefi 450 metre vurmayı başardı. Avcılık birazda nasip ve kısmet işidir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Etiketler: » » » »
Share
1482 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?