logo

ABD Büyükelçisi Bass’ın Ziyareti Kafaları Karıştırdı

Bass’ın ziyareti Ulusal Basın Tarafından ‘Provokasyon’ olarak değerlendirildi.

Artvin Kurban Bayramı’nı hareketli geçirdi. Bayrama girerken Artvin Valisi Muhterem İnce, İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanırken, Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay, Artvin Valiliği’ne atandı. Artvin bayramda Valisi İnce’yi Müsteşarlığa uğurlarken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşarı Nusret Yazıcı ise yeğenini evlendirmek üzere Yusufeli ilçesine geldi. Bu yoğunluğun ardından Artvin’i iki sürpriz ziyaret gerçekleştirildi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ailesi ile birlikte tatilini geçirmek üzere Artvin’e gelirken, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın ise Artvin’i son derece gizli bir şekilde Artvin’i ziyaret ettiği öğrenildi. Diğer yoğun gündem çok fazla ülke gündeminde yer bulmaz iken, Bass’ın ziyareti ise ulusal gündemin en önemli maddelerinden biri oldu. Bass’ın ziyareti ulusal basın kuruluşları tarafından “Provokasyon” olarak değerlendirildi. 19 Eylül 2016 Pazartesi günü Cerattepe Projesi’nin ÇED Davası’nın görülecek olduğu ve Artvin’in HES Projeleri nedeniyle hassas bir dönemden geçtiği bu günlerde Bass’ın bu gizli ziyareti kafaların karışmasına neden oldu.

İşte ulusal basının o haberi:

ABD Büyükelçisi Bass’ın bu ziyareti ulusal basında geniş yankı buldu. Gizli tutulan ziyaret ulusal basın tarafından “ ABD Büyükelçisi Bass’ten Artvin’e provokasyon ziyareti

28 belediyeye kayyum atamasının ardından yapmış olduğu açıklama ile terörist belediyelere kalkan olmaya kalkışan ABD Büyükelçisi John Bass’in dün Artvin’de dikkatleri çeken üç kritik ziyaret gerçekleştirmiş olduğu ortaya çıktı. Bass’in HES’ler üzerine yaptığı ziyaretler ile bölge halkını provoke etmeye hazırlandığı öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı’nın bugün 28 belediyeye kayyum atamasının ardından bir açıklama yapan ABD, “Gelişmelerden endişe duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye’de çatışma var algısı oluşturmaya çalışan ABD, ‘müttefikim’ dediği Türkiye’nin yanında olmak yerine, teröre destek sağlayan belediyeleri savunmuştu.

Terör örgütü PKK ve FETÖ bağlantılı 28 belediyeye kayyum atanmasının ardından yaptığı bu açıklamayla haddini aşan ABD Büyükelçisi John Bass’in Artvin’de dikkati çeken gizli ziyaretlere imza attığı ortaya çıktı. A Haber’deki bilgilere göre Bass’in sivil bir araçla Artvin’e gittiği ve bölge halkını provoke etmeye kalkıştığı öğrenildi.

Bass’in çok gizli Artvin planlarının perde arkası madde madde şöyle:

-Bass, dün ilk olarak Artvin’in ilçesi Şavşat’a gidiyor ve Meydancık Köyü’nü ziyaret ediyor. Burada Hidroelektrik Santrali’ne ilişkin olarak bölge halkı ile gizli görüşmeler gerçekleştiriyor.

-Daha sonra Artvin’in bir diğer ilçesi olan Yusufeli’ne geçiyor. Orada da HES üzerinden çalışmalar sergiliyor.

-Bass’in Artvin’deki üçüncü ziyareti ise kent merkezine oluyor. Merkezdeki  Hatila Vadisi’ni ziyaret eden ve bölge halkı ile HES’ler üzerine görüşen Bass, vatandaşları provoke etmeye çalışıyor.

Sivil araç detayı

ABD Büyükelçisi John Bass’in Artvin’deki ziyaretleri boyunca dikkati çekmemek adına sivil araç kullandığı öğrenildi.

Söz konusu bölgede HES’lerle ilgili daha önce çok sayıda protesto gösterisi olmuş, bu konu uzun süre sosyal medyanın gündemini meşgul etmişti” şeklinde değerlendirildi.

Almanlar’dan sonra şimdi de Amerikalılar mı?

Bu haber kafaların karışmasına neden oldu. 19 Eylül gibi son derece kritik bir süreçte Bass’ın Artvin’de olması kafaların iyice karışmasını sağlarken, ulusal medyada yer alan ‘Artvin üzerinde Alman Planları’ haberlerinin ardından şimdi de ABD’nin planlarının gündeme düşmesi Artvin Halkını tedirgin ediyor. Artvin halkı şimdi ABD Büyükelçisi’nin gerçekleştirdiği ziyaretlere ilişkin açıklama yapmasını ve de gittiği bölgelerde görüşmeler gerçekleştirip gerçekleştirmediği sorularına yanıt bulunmasını istiyor.

Share
2912 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?