logo

ABD Büyükelçisi Bass’ın Artvin Seyahati Doğrulandı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass kendisine yönelik yoğun eleştiriler sonrasında gizlice gerçekleştirdiği Artvin ziyareti doğrulandı. Bass kendisine ait sosyal paylaşım sayfasında Şavşat Yavuzköy, Yusufeli Barhal ve Artvin Hatila Milli Parkı Cam Teras’taki gezi fotoğraflarını paylaştı. Bass’ın ziyaretine ilişkin Şavşat ilçesine ziyaret gerçekleştirmediğine dayalı iddialar ise boşa çıkmış oldu. Resmi kaynaklar Bass’ın Yusufeli ve Artvin’e geldiğini doğrulamış ancak Şavşat ilçesini ziyaret etmediğini ifade etmişlerdi. Bass’ın paylaşımlarında Şavşat ilçesinde çekilmiş fotoğrafların yer alması Bass’ın Şavşat’ı da ziyaret ettiği gerçeğini ortaya koydu.

 

Takvim Gazetesi’de ABD Büyükelçisi John Bass’ın Artvin ziyaretini itiraf ettiğine dayalı haber yayımlarken, konuya ilişkin haberde; “John Bass Artvin ziyaretini itiraf etti!

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass kendisine yönelik yoğun eleştiriler sonrasında gizlice gerçekleştirdiği Artvin ziyaretini kabul etmek zorunda kaldı.

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, tartışılan Artvin ziyaretine ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaştı… Eşi ile birlikte sivil plakalı bir araç ile Artvin’e giden ve bu ziyareti çok tartışılan ABD Büyükelçisi John Bass, eşi ile birlikte Hatila Cam Terasında çektirdiği hatıra fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaştı… Artvin ziyaretinde bölge halkı ile HES’ler ile ilgili görüştüğü iddia edilen John Bass’ın ziyareti, Artvin’de de büyük yankı uyandırmış, Büyükelçiye karşı bir tepki oluşmuştu. Ayrıca, Büyükelçi Bass’ın bazı belediyelere kayyum atanmasına ilişkin açıklaması da Türkiye kamuoyunda büyük tepki görmüştü” ifadelerine yer verildi.

ABD Büyükelçisi Bass’ın kendisine ait sosyal paylaşım sayfasında Artvin gezisine ilişkin fotoğraflarını paylaşmasının ardından şimdi Artvin’de kamuoyu ziyaretlerin masumane bir ziyaret olup olmadığı sorusunu soruyor.

Share
2753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?