logo

8. İSTAD Bahar Şenliği Yapıldı

Şenlik Nedeniyle Arhavililer İstanbul’da Buluştu

Bu yıl 8.si yapılan ve geleneksel hale gelen İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) Bahar Şenliği, dernek merkezi olan İstanbul / Kavacık Doğa Restaurant piknik alanında adına yakışır güzellikte bir organizasyonla gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Hüseyin Altunbayrak öncülüğünde organize edilen etkinliğe yurdun birçok yerinden ve özellikle İstanbul’dan Arhavili vatandaşlar İSTAD’ın gecesinde bir araya gelip, gecenin anlamına anlam kattılar. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Arhavi Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim, Çaykur Genel Müdürlüğü Pazarlama Daire Başkanı Hamdi Kutlu, iş, sanat ve siyaset dünyasından önemli simalar, Arhavi’deki sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve İstanbul’daki Arhavililer gecede yerlerini aldılar.

“ Merkezinde İstanbul, Kalbinde Arhavi ” sloganıyla yola çıkan ve bu yolda önemli mesafeler kat eden İSTAD ailesi, bahar şenliği adı altındaki programa derneğin Halkoyunları ekibinin gösterisi ile başlandı. Yöresel sanatçıların şarkılarının ardından etkinlik başlamış oldu. Program İSTAD Başkanı Hüseyin Altunbayrak ve yönetim kurulu ile birlikte sahnede geceye katılanlara hitaben konuşmada bulundu. Altunbayrak 8.sinin yapıldığı geleneksel İSTAD Bahar Şenliği’ne yoğun ilgiden ötürü memnun kaldığını dile getirdi. Ardından Altunbayrak gecenin anısına Başkan Hekimoğlu’na plaket takdim etti. İstanbul’da Arhavilileri bir araya getirmeyi başaran Dernek Başkanı Altunbayrak ve üyeleri tebrik eden Başkan Hekimoğlu, katılımcılara iyi eğlenceler temennisinde bulundu. İş, sanat ve siyaset dünyasının önemli simalarına plaket takdiminin ardından eğlence başlamış oldu.

Bahri Turan, Yasemin Yıldız, Alparslan Kurdoğlu ve Salih Yılmaz gibi sanatçıların sahne aldığı gecede birbirinden güzel aktiviteler de dikkat çekti. Yöresel sanatçılar, lazca şarkılar, skeçler ve horonlarla dolu dolu bir vakit geçiren Arhavililer etkinliğin amacına ve hedefine ulaştığını söylediler.

Etkinliğin Kaçkar TV’de yayınlanması nedeniyle de tüm Türkiye ve dünyadaki Arhavililerin de bu güzel organizasyonu izlemesine vesile oldu.
Organizasyona katılan Artvinliler, hem hasret gidermiş olurlarken hem de İstanbul’a birlik ve beraberliğin ne denli önemli olduğunu göstermiş oldular.

Share
745 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?