logo

“7 Mart Coşkusu Her Daim Sürecek”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kocatepe, mesajında 7 Mart coşkusunun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şekilde kutlanmaya devam edeceğini vurguladı.

Artvin’imizin kurtuluşunun 95’cı yıl dönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Başkan Kocatepe, “Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 95 yıl önce 7 Mart 1921′de Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Aynı coşkuyla bundan sonrada kutlanmaya devam edecektir. ” dedi.

Kurtuluş günlerinin maziyi yeniden hatırlamak ve geleceğe ufuk tutma günleri olduğunu ifade eden Kocatepe, “ Artvin Kurtuluş Savaşı öncesinde düşman işgali dolayısıyla sık sık el değişmiş bir ilimizdir. Burası adeta bir nöbet mahalli idi. Burada zayıf olan yaşayamıyordu. Bugün de yarın da. Artvin ülkemizin kilidi adeta. Bu kilit daha önce Ahıska idi. Artvin’de bu kilidi sağlam tutma zamanı” diye konuştu.

Başkan Mehmet Kocatepe mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Artvin’imizin kurtuluşunun 95. yıl dönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 95 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu ve bağlılığı, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 95 yıl önce 7 Mart 1921′de Artvin’imizde de tezahür etmiştir.

Artvin’in vatan topraklarına kavuşmasının 95. yıldönümünü kutlamasını birlikte yapacağız. Ülkemiz ve ilimiz için son derece anlamlı olan bu günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, Artvin’de ve il dışında bulunan tüm Artvinli hemşerilerimin kurtuluş gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
562 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?