logo

“7 Haziran’da Sandık Başındayız”

Birleşik Haziran Hareketi Artvin sözcüsü Sercan Dede, 7 Haziran’da Sandık Başında olacaklarını ifade etti.

Birleşik Haziran Hareketi sözcüsü Sercan Dede yaptığı açıklamada, “Her seçim döneminde gerek barajın varlığı gerekse de seçim güvenliğinin açık ya da örtülü şekilde ihlal edilmesi,  seçme ve seçilme hakkını fiilen sınırlıyor. Eşit ve özgür bir seçimi ortadan kaldırıyor. Fiilen cumhurbaşkanınca anayasa ihlal ediliyor.

Birleşik Haziran Hareketi olarak barajın ortadan kaldırılması için verdiğimiz mücadelenin yanında 7 Haziran’da oyların korunması amacıyla sandık başında olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Birleşik Haziran Hareketi, karanlığa karşı aydınlık, sömürüye karşı eşitlik, faşizme karşı özgürlük mücadelesi yürüten ve Haziran Türkiye’sini kurma iradesi ile yola çıkan binlerce yurttaşıyla 7 Haziran’da seçim usulsüzlüklerinin, oy hilelerinin karşısında olmakla kalmayacak bunları müşahit olan üyeleri ile örgütlü bir şekilde durdurmaya da çalışacak.

Özellikle bu seçim döneminde bu yurttaşlık görevinin yerine getirilmesine en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Birleşik Haziran Hareketi olarak tüm halkımızı bu göreve davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?