logo

7. Artvin Motosiklet Festivali Sona Erdi

Kafkasör Yaylası’nda, Artvin Motosiklet Spor Kulübü tarafından düzenlenen 7. Artvin Motosiklet Festivali sona erdi. Bu yılda festivale ilgi olukça yoğundu.

 

Artvin Motosiklet Spor Kulübü tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Motosiklet festivali sona erdi. Bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda Çadır Kampı’nda düzenlenen ve üç gün süren festivale İzmir, Ankara, İstanbul, Antalya, Çanakkale, Siirt Elazığ, samsun, Trabzon ve Rize illeri başta olmak üzere festivale yaklaşık 250 motorcu katıldı.

Festivalin ikinci günü motosiklet tutkunlarının kortej geçişiyle başladı. Çok sayıda motosiklet tutkunu şehrin caddelerinde tur atarak daha sonra Türkiye’ni en büyük Atatürk heykelini ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından Kafkasör Yaylası’nda buluna kamp alanına hareket motosiklet tutkunları burada bir birinden farklı etkinlikler düzenlediler. Motosiklet kurlu tarafından denge yarışmaları, halet çekme yarışmaları, çuval yarışı tavla turnuvasının yanı sıra akrobasi gösterileri gerçekleştirildi.

Festival için gelen motosiklet tutkunları kayıt ve akreditasyon işlemlerinin ardından kamp alanındaki çadırlarına yerleşti. Festivalin ilk gününde Türkiye genelinden ve yurt dışından gelen 250 motosiklet tutkunu katıldı.

Üç gün süren festivalle gelen misafirler en çok Artvin Motosiklet kulübü üyelerinin misafirperverliğinden memnuniyetini dile getirdiler. Öte yandan ise Artvin’in ve Kafkasör yaylasından etkilendiklerini ifade ettiler.

Artvin Motosiklet Kulübü basın sözcüsü Ufuk Çelik, “Artvin Motosiklet Festivali”nin bu yıl 7’ncisini yaptıklarını söyledi. Festivale katılımın üst seviyede olduğunu kaydeden Çelik, “ Festivalimize ülkemizin 7 bölgesinden 250 civarında motosiklet tutkunu katıldı. Elazığ’dan, Siirt’ten, İstanbul’dan, Ankara’dan, Trabzon’dan, Antalya’dan hemen hemen Türkiye’nin pek çok ilinden katılım oldu” dedi.

Artvin’de eşsiz bir doğa olduğunu kaydeden Çelik, kentin topografyasının motosiklet tutkunlarının ilgisini çektiğini belirterek, “ Amacımız dostluk, arkadaşlık ve kamp ortamında motor tutkunlarını bir araya getirmek. Bunun yanı sıra trafikte motosikletin motorlu araçlar arasında kabul görmemesi nedeniyle bu konuya dikkat çekmek istiyoruz. Motosikletinde trafikte var olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.”

Türkiye’nin her yerinden insanları Artvin’de konuk etmekten mutluluk duyduklarını anlatan Çelik, bu kişilerin gittikleri yerlerde şehrin tanıtımı noktası gönüllü turizm elçiliği yaptığını ifade etti.

Etkinlikler kapsamında şehit şehir turu yaparak Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykelini ziyaret ettiklerini kaydeden Çelik, Kafkasör Yaylası’nda kamp alanında düzenlenen yarışma ve konserlerle eğlenceli vakit geçirdiklerini dile getirdi.

Çelik, bu motosiklet festivalinin her yıl Kafkasör Yaylası’nda düzenlendiğini belirterek, “Burası şehir merkezine 8 kilometre. Yollarımız iyi herkes rahatlıkla ulaşabiliyor. Kamp alanımızda herkes çadırlarını kuruyor. Şehrin gürültü ve stresinden uzak, fauna ve florayı aynı anda yaşama imkanına sahip oluyor inşalarımız. Dostluklar kuruluyor. İnsanlar kültürünü birlikte konuşuyorlar. ” diye konuştu.

Festival gecede konserlerle devam ederken, son gün ise ilimiz farklı bölgelerine geziler düzenlendi. Festival süresince Kafkasör yaylasında Motosiklet tutkunlarına Artvin Jandarma ekipleri de eşlik etti Festivale Artvin Belediye Başkan Yardımcısı, Artvin Motosiklet Kulübü Başkanı Uluer Çelik’te katıldı.

Share
846 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?