logo

5N1K Programı Arhavi’de Çekildi

Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan olayları işleyen 5N1K programı bu sefer Arhavi’de çekildi.

Program yapımcısı Kenan Taş Arhavi Doğa Koruma Platformu üyeleri ile program çekimleri için Konaklı köyüne gitti. Burada çevrecilerin HES’lere ve doğayı mahveden diğer çalışmalara neden karşı çıktıklarını ve nasıl mücadele ettiklerini dinleyen Taş, “Bizler bu konuda taraf olmaktansa herkese mikrofonumuzu uzatmak istiyoruz. Rize’den bu yana program kaydı yapıyoruz daha biri çıkıp” şu mikrofona ben desteklediğim için konuşmak istiyorum diyen çıkmadı “ dedi.

ADOKOP üyelerinin program çekimlerini adeta abluka altına aldıkları ve verdikleri ifadelerle ve duruşlarla olaya çok ciddi yanaştıklarını gördük. Bu konuda ADOKOP’ cular; ” Bizler Arhavi’de 2008 yılından beri çevre mücadelesi veriyoruz. Çoğu şeyleri kazandıksa bunun bedelini ödeyerek kazandık. Dayak yedik, işten atıldık, komşularımız ve akrabalarımız ile kötü olduk, küs kaldık, tehdit edildik..  Bizim bu kazanımlarımıza gölge düşürecek bir programı elbette istemeyiz. Onun için buradan çıkan her mesajın da bizlere bir kazanım olarak geri gelmesi gerekir” ifadelerinde bulundular.

Program yapımcısı Kenan Taş ifadelerinde Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programı 15 yıl aradan sonra CNN Türk kanalı yerine Kanal D de yayınlanmaya başlandı hatırlatmasına yer verdi.

Etiketler: » » » » »
Share
679 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?