logo

40 Yıllık Otobüs Kaptanı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Artvin’in sevilen tecrübeli kaptanlarından birisi olan Mehmet Delibaş, geçirdiği kalp krizi sonucu 61 yaşında hayata veda ederek son solculuğuna uğurlandı.

 

Mehmet Delibaş 31 Mart Perşembe günü öğlene müteakip kılınan Cenaze namazı sonrası Kolorta’daki aile mezarlığında sonsuzluğa uğurlandı. Cenazeye,  AKP İl Başkanı Erkan Balta,  Belediye Başkan Yardımcısı Erkan yazan, CHP İl Başkanı Ali yücel Kurt, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, Şoförler Odası Başkanı  Ahmet Alpaslan, ASKF Başkanı Sadettin Dağ,  Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak,  Ülkü Ocakları Artvin Şube Başkanı İrfan Kuzu, ESOB Başkanı Demirhan Elçin ve Artvin halkı katıldı.

Kalp krizi geçirdiği anda yanında olan kardeşi Şinasi Delibaş, ağabeyinin ani ölümünün şokunu yaşadığını belirterek; “Ağabeyimle birlikte Artvin’den Bursa seferine çıktık. Ben yedek kaptandım. Yemek yedikten sonra otobüsü ben aldım. Görele’de ekmek almak için durduk. Birlikte fırına girdik. Orada kalp krizi geçirdi. Hemen Görele Devlet Hastanesi’ne kaldırdık. Ancak yapılacak bir şey kalmamıştı. Acımız büyük Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bizi arayıp acımızı paylaşan, cenazemize bizzat gelen, çelenk gönderen, acımızı yürekten paylaşan dostlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

29 Mart Salı günü Artvin Bursa seferine çıkan Mehmet Delibaş, Giresun Görele’de saat 16.00’da ekmek almak için mola verdi. Ekmek alırken fırında geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etmişti. Delibaş’ın ani ölümü Artvin’deki Otobüs firmalarını, kaptan arkadaşlarını ve Artvin Halkı’nı derinden üzdü. Mehmet Delibaş Yeşil Artvin Ekspres’in 666 plakalı otobüsün kaptanıydı. Mehmet Delibaş 40 yıllık tecrübeli kaptandı. Mehmet Delibaş, Kadriye Topaloğlu Delibaş ile evli olup 2 çocuk babasıydı. Bizde Gazetemiz çalışanları olarak merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Share
2302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?