logo

4 Genç, Yavru Köpeklere Sahip Çıktı

Artvin Dere Mahallesi’nde doğum yapan sokak köpeğinin 10 yavrusuna mahallenin çocukları sahip çıktı.

Artvin Dere Mahallesi’nde doğum yapan sokak köpeğinin 10 yavrusuna sahip çıkan Semai Yıldız (13), Elif Fatma Genç (12), Ece Nur Karaca (13), Erdem Usanmaz (12) sokak ortasında doğum yapan köpeği fark edince sahip çıktılar.
Hayvan sever çocuklar 10 köpek yavrusu için önce uygun bir yerde derme çatma bir kulübe yaparak yeni doğmuş yavruları kulübeye aldılar. Çocuklar, köpek yavrularını yaklaşık 15 gündür evden getirdikleri süt, ekmek ve gıda artıkları ile beslemeye çalışıyorlar.

Çevreden Gerekli Desteği Bulamadılar

10 yavru köpeği beslemek için kendi güçleri yetmeyen genç hayvan severler çevre esnaf ve vatandaşlardan da gerekli desteği bulamadılar.
Vatandaş ve Esnaflardan gerekli desteği göremeyen hayvan sever çocuklar Artvin Belediyesine gelerek yavru köpekler için süt ve mama istediler. Durumu Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’a anlatan çocuklar isteklerinin olumlu karşılanmasıyla büyük mutluluk yaşadılar.
Başkan Yardımcısı Erkan Yazan ve belediye çalışanları kendi aralarında bir miktar para toplayarak çocuklara mama ve süt almaları için verdiler. Yazan, çocukları hayvanlara karşı duyarlı oldukları için de tebrik etti.

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?