logo

3 Tır Dolusu Yardım Malzemesi Güneydoğu’ya Ulaştı

AK Parti Artvin İl Başkanlığının “Biriz Beraberiz Birlikte Türkiye’yiz” sloganı ile yola çıkan yardım malzemesi dolu 3 TIR Mardin Kızıltepe, Şırnak Eruh, Cizre ve Silopi’de ki adreslerine ulaştı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan terör olaylarından olumsuz yönde etkilenen ve teröre destek vermedikleri, devletin yanında oldukları için terör örgütü tarafından mağdur edilen vatandaşlar için düzenlediği gıda yardımı kampanyası yoğun ilgi gördü.

Kampanya sonunda Artvin ve ilçelerinden toplamda 3600 koliye yakın yaklaşık 75 ton kuru gıda yardımı toplandı. Toplumun her kesiminden ilgi ve destek gören kampanya sonrası toplanan yardımlar araçlara yüklenerek Mardin Kızıltepe, Şırnak Eruh, Cizre ve Silopi’de ki adreslerine ulaşarak vatandaşlara dağıtıldı.

Hafta başından araçları Artvin Köprübaşından uğurlamada AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Meclis üyeleri, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İlçe Başkanları ve teşkilat üyeleri hazır bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta alınan haberlerle güneydoğudaki birçok bölgede hâkimiyet ve güvenliğin sağlandığını sadece bir iki bölgede çatışmaların sürdüğü ancak çok kısa bir süre içinde tüm ülkede güvenin, birlik ve beraberliğin, huzurun sağlanacağını söyledi içinde bulunulan durumdan birlik beraberlikle aşılacağını ifade eden İl Başkanı Erkan Balta, . Bizler 780 bin kilometrekare tek vatan tek millet tek dil Birlikte Türkiyeyiz. Geçmiş tarihimizde Kut’ül Ammare’de, Çanakkale’de nasıl bir ve berabersek bugünde öyleyiz. Kardeşliğimize ve birliğimize kast edenler geçmişte olduğu gibi bugünde hezimete uğrayacaklar. “bizler orada yaşayan vatandaşlarımız için neler yapabiliriz diye münazara ettik ve il teşkilatımız ile belediyelerimiz olarak mağdur vatandaşlarımıza bir nebzede olsa yardımcı olmak için gıda yardımı kolileri hazırlamaya karar verdik. Bu bağlamda bu etkinliğimizi kamuoyuyla paylaştık ve çok büyük bir destek gördük. Toplumun her kesiminden ve belediyelerimizden ciddi yardımlar aldık. Aldığımız bu yardımlarla toplamda 3600 koliye yakın bir gıda paketi hazırlama imkânı bulduk. Bu paketleri de toplandıkları ilçelerde hizmet veren yerel esnafımızdan temin edip her ilçeye yayarak aynı zamanda şehrin yerel ekonomisinde bir katkı bir canlılık sağladık. Şu anda 3 tırda toplam 3600 koli gıda maddesi içeren paketlerimizi oradaki ailelerimize teslim edilecek şekilde gönderiyoruz. Bu yardım kampanyasına destek veren ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, Artvin ve ilçe esnaflarımıza ve yardımsever vatandaşlarımıza, işadamlarımıza ve bu kolilerin oluşturulması ve istiflenmesinde büyük çaba sarf eden gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Daha önce Güney Doğu bölgesinde görev yapan güvenlik güçlerine Artvin Belediyesi Hanımlar Lokalinin organize ettiği yardım kolilerinin gönderildiğini söyleyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bu seferde bölge mağdur durumda olan vatandaşlara yönelik bir çalışma gerçekleştiğini belirtti. Başkan Kocatepe, “bu kolilerin hazırlanmasında emeği geçen bütün vatandaşlarımıza, teşkilat mensuplarına, ilçe belediyelerimize teşekkür ediyorum. Bize yakışan buydu bizlerde Artvin olarak yakışanı yaptık” diye konuştu.

Düzenlenen bu geniş katılımlı kampanya hakkında söz alan Artvin AK Parti Milletvekili Dr.İsrafil Kışla, devletin Güney Doğuda gösterdiği mücadeleye o bölgede yaşayan vatandaşlarında sonuna kadar destek verdiklerini söyledi. Terör örgütünün ülkeyi terk edene kadar mücadelenin süreceğini vurgulayan Milletvekili Kışla, “vatandaşlarımız devletimize ve güvenlik güçlerimize her zaman destek verdiler. Terörle mücadelemizde en büyük destekçimiz oldular. Terör örgütü tarafından evlerinden ve köylerinden edilip mağdur duruma düştüler ama her zaman devletinin ve askerinin yanında yer oldular. Şimdi onlar bölgede bazı sıkıntılar çekiyorlar işte bizlerde bu noktada oradaki kardeşlerimizin yanlarında olup destek olmaya çalışıyoruz. Bu yardımlarımız ülke genelinde Sayın Başbakanımızın talimatıyla bütün ülkede doğu ve güney doğu bölgesindeki evlerinden, mahallelerinden ve köylerinden edilmiş vatandaşlarımıza bir kardeşlik nişanı olarak yardım çalışmaları yapıyoruz. Belki bu yardımlarımızın çok fazla maddi değeri yok ama zor durumdaki kardeşlerimizin yanında olmak ve onların dertlerine ortak olmaya çalışıyoruz. Artvin’imizden de böyle güzel bir çalışmaya imza atıldığı ve buna her kesimden vatandaşımız destek verdiği için teşekkür ediyorum. Bu Artvin’imize yakışan bir şey ” dedi.

Etiketler: » »
Share
672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?