logo

22 Mayıs’ta Mençuna Şelalesi’ne Doğa Yürüyüşü Yapılacak

Arhavi’de Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü 22 Mayıs 2016 pazar günü yapılacak.

 

Arhavi’de 10. Geleneksel Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü için hazırlıklar sürüyor. 22 Mayıs 2016 Pazar günü yapılacak olan 10. Geleneksel Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü için gereken hazırlıklar tamamlanıyor.

Devam eden hazırlıkların bitmesi için başkanlık makamında tertip edilen toplantıya Arhavi Belediyesi, Arhavi Muhtarlar Derneği, Arhavi Turizm Derneği, Arhavi Doğayı Koruma ve Yayla Turizmini Geliştirme Derneği, Arhavi Laz, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Arhavi Doğa Sporları Derneği ve Arhavi Atıcılık, Avcılık ve Atmacacılık Derneği katıldı. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu geziyle ilgili görüş alışverişinde bulunurken, sivil toplum kuruluşlarının gezide aktif bir şekilde görev almalarını istedi. 22 Mayıs’ta düzenlenecek olan organizasyonda il ve ilçelerden önemli katılımların olması bekleniyor. Bu nedenle STK’lardan oluşan heyet önümüzdeki birkaç gün içerisinde bölgede yaşanabilecek olumsuzlukları gidermek adına incelemelerde bulunacak. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak olan etkinlikte, Çifte Köprü ’ye kadar olan bölüm toplu taşıma araçları ile yapılacak. Ardından yaya olarak Mençuna Şelalesi’ne gidilecek.

Geleneksel Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü için alınan kararların ardından toplantıda Başkan Hekimoğlu ve STK temsilcileri bu yıl 26-27-28 Ağustos 2016 tarihlerinde yapılacak olan 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali için de ön toplantı niteliğinde görüş alışverişinde bulundular. Toplantıda festivalin sorunsuz ve koordinasyon içerisinde yürütülebilmesi için alt komitelerin oluşturulup ileriki bir tarihte tekrar toplanılmak üzere konuşulmasına karar verildi.

Share
606 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?