logo

27 Ağustos 2020

Hopa’da Covid-19 Salgınının Kontrol Altına Alınması İçin Toplantı Yapıldı

Hopa Kaymakamlığı tarafından Covid-19 salgınından korunmak ve halkı bilgilendirmek için ilgili kurumlarla birçok toplantı yapıldı.

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Covid-19 salgınından korunmak ve halkı bilgilendirmek için ilgili kurumlarla birçok toplantı yapılmış, halkı salgın hakkında bilgilendirilmiş ancak özellikle Kurban Bayramı tatili sonrasında ilçedeki Covid-19 vaka sayıları önemli oranda artmıştı. Salgının kontrol altına alınması ve ilçede son bulması için Maske, Mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesi, düğün vb. toplu organizasyonlara özellikle il dışındakilere katıldığı organizasyonlarda ise kurallara özenle uyulması, akraba-arkadaş ziyaretlerinin yapılmaması ve misafir kabul edilmemesi hususları oldukça önem arz edildi.

Dolayısıyla salgını ilçede bitirmek için önem arz eden kurallar ve alınan tedbir kararları ile ilgili tüm halkımızı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için toplumsal alanda önemli rolleri olan Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti Temsilcileri ve STK temsilcileri ile toplantılar gerçekleştirildi.

Share
259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?