logo

27 Ağustos 2020

Artvin’de “Okulum Temiz Belgesi” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Okulum Temiz Belgesi” Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE işbirliği ile belirlenen ” Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Standardı” kapsamında okullarda yürütülecek faaliyetlerin belirlenmesi ve koordinasyonunun planlanması amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar başkanlığında Kazım Karabekir Anadolu Lisesi konferans salonunda sosyal mesafe kuralına uyularak yapılan toplantıya il merkezindeki tüm okul ve kurum yöneticileri katıldı.

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle toplantıyı başlatan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; “Okullarımızda yüz yüze eğitime başlayabilmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bakanlığımızca alınan kararlara uyarak, hassasiyetimizi Covid-19 ile mücadeleye çevirerek okullarımızı eğitim öğretime hazır hale getireceğiz. Bakanlığımızca yayımlanan kılavuzları öğrenci, veli ve öğretmenlerimize ulaştırarak kılavuzda yazılanlara harfiyen uymak zorundayız. Tüm okullarımızın en kısa sürede kılavuzda yer alan hijyen standartlarına ulaşmasını sağlayacağız.” dedi.

Toplantı Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi sorumlusu Yıldırım Mutlu’nun sunumunun ardından soru ve cevap bölümü ile tamamlandı.

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?