logo

30 Temmuz 2020

Cittaslow Şavşat’ın Yeni Kaymakamı Göreve Başladı

Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Artvin’in Şavşat ilçesine ataması yapılan Kaymakam Onur Özaydın görevine başladı.

Resmi Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Uşak’ın Ulubey ilçesinden Citatslow unvanlı Şavşat ilçesine ataması yapılan Kaymakam Onur Özaydın görevine başladı.
Kaymakam Onur Özaydın Belediye Pasajı üzerinde kurum amirleri ve vatandaşlar tarafından sosyal mesafe kurallarına uygun olarak karşılandı. Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda sade bir karşılama sonrası Pasaj üzerinde kurum amirleri ile kısa bir sohbet ederek tanışma yapıldı.

NEREYE GELDİĞİMİ ÇOK İYİ BİLİYORUM

Yapılan tanışma sohbetinde kısa bir konuşma yapan Kaymakam Onur Özaydın; “Allah’ın izni ile Şavşat’ta görev yapmak nasip oldu, kaderde varmış. Bu şirin ve güzel ilçede görev yaptığımız süre içerisinde sizlerle birlikte 2 yıllık görev süremizde birlik beraberlik ile Şavşat ilçemizde, gerek sorun bazında gerekse de ilçeye yapılması gerekenler için elimizi taşın altına koyarak hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Böylesine güzel bir ortam ve güzel bir topluluk içerisinde bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Buraya gelmeden önce ilçe hakkında çok güzel ifadeler duydum. Bu anlamda çok çok mutluyum. Nereye geldiğimi çok iyi biliyorum. Şavşat tüm Türkiye de her tarafta bilinmekte. Bizlerde hep beraber birlik beraberlik içerisinde üzerine ne koyabilirsek bunlar bizi mutlu edecektir.” Dedi.

DUT PEKMEZİ SATAN NİNEYE KAYMAKAM İLGİSİ

Kaymakam Onur Özaydın pasaj üzerinde vatandaşlarla sohbet ederken dut pekmezi satan bir nine ile de sohbet ederek sorunlarını sorması nineyi duygulandırdı. Şavşat Kaymakamının yeni geldiğini öğrenen ve kendisine ilgi gösteren kaymakam Onur Özaydın’a nine; “Allah razı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. İlçemize hoş geldin. Sizlerin sayesinde ayakta duruyoruz.” diyerek duygulandı.

Daha sonra kurum amirleri kendilerini tanıtarak duygu ve düşüncelerini ifade ettikten sonra Kaymakam Özaydın makama geçerek görevine başladı.

Kaymakam Onur Özaydın Karşılama törenine, Garnizon Komutanı Ercan Subaşı, Belediye Başkanı Nihat Acar, İlçe Emniyet Amiri Salim Özcan, AK Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun ve bütün kurum amirleri katıldı.

Nurbay Usta / Şavşat

Share
490 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?