logo

21 Haziran 2020

Şavşat’a Yangın: 2 Yaralı!

Artvin’in Şavşat İlçesinde tüpgaz kaçağı nedeniyle 2 katlı ev tamamen yandı. Yangında söndürme çalışmalarına katılan iki kişi hafif şekilde yaralandı.

Şavşat ilçesine bağlı Ciritdüzü köyünde tüpgaz kaçağı nedeniyle çıkan yangında 2 katlı bir ev tamamen yandı. 

Yangında Ciritdüzü köyü Cami mahallesinde Faruk Güney’e ait 2 katlı ev tamamen yanarken itfaiyenin zamanında müdahalesi ve yoğun çalışması nedeniyle yanan evin yanındaki 2-3 metre mesafedeki diğer ahşap evler kurtarıldı.

İstanbul da oturan ev sahibi Faruk Güney’in enişteleri Alim Çelik ve ailesi yaz tatilini geçirmek için köye geldiğinde bugün saat 15.00 sıralarında evi açıp içeri girdiklerinde evde bir şeyler pişirmek amacı ile fırını yakmak istediklerinde çakmağı çakınca bir anda evin tamamını alevler sardı. Kısa sürede büyüyen yangında evin tamamı yandı. O an evde bulunan Alim Çelik ve fırını yakmak isteyen 3 kişi kendilerini dışarı atarak yangından yara almadan kurtuldular. Olayın Jandarmaya haber verilmesi sonucu olay yerine Ambulans ve İtfaiye sevk edildi. 

Evin ahşap olması nedeniyle Faruk Güney’e ait ev tamamen yanarken olay yerine zamanında gelen itfaiye ekipleri yangının diğer evlere sıçramasını önleyerek kontrol altına aldı.

Olayda kendilerini son anda kurtaran Alim Çelik; “Eve daha yeni girdik. Bir şeyler pişirmek için fırını yakmak istediğimizde çakmağı çaktığımızda ateş anında fırladı ve evin tamamını sardı. Kendimizi zor kurtardık” dedi.

Köy halkından Erkan Evbaşı da, “Ev sahibi İstanbul’da oturuyor. Enişteleri de gurbetten yeni geldiler. Evi açıyorlar ve bir şeyler pişirmek üzere tüpü yakmak isterken bir anda evin içini alevler sarıyor. Bizler camiden yapılan anons ile duyduk geldik. Geldiğimizde yangın evin tamamını sarmıştı. Olay yerine gelen itfaiye yangının diğer evlere sıçramasını önledi.” Dedi.

Yangın söndürme çalışmalarına katılan Bekir Altun ve Aydoğan Çelik hafifi şekillerde yaralandı. Yaralılar olay yerinde bulunan 112 Acil servis sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapıldı.

Yangınla inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Share
764 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?