logo

20 Haziran 2020

İYİ Parti’den MHP Artvin İl Başkanına Yanıt Geldi

MHP Artvin İl başkanı Serdar Kılınç tarafından 18 Haziran 2020 tarihinde sosyal medyada ve yerel medyada yayınlanan basın açıklamasına cevaben İyi Parti Artvin İl ve İlçe Başkanları ortak basın bildirisi yayınladı.

İYİ parti olarak Artvin İl başkanlığı siyasette uzlaşmacı bir tavırdan vazgeçmeyeceklerini yayınlanan ortak basın bildirisinde tavırlarının MHP grubu tarafından yanlış değerlendirildiğinin altı çizilerek MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç ve yönetimine iftira atmanın, yalan söylemenin büyük günah olduğunu ve kul hakkına girildiğinin hatırlatmak istedikleri belirtildi.

Serdar Kılınç açıklamasında il ve ilçe başkanlarına soru sormuştur. İyi partinin hemen bütün ilçe başkanları ve il başkanı aynı Serdar Bey ile gelenekten gelme olup kendisi ile birlikte görev yapmış insanlardan oluşmaktadır. Biz de bu soruya karşılık, Serdar Kılınç bu soruyu herhangi bir ilçe başkanının karşısına geçip sorabilecek cesarete ve vicdana sahip midir diye soruyoruz. Cevabını bildiği halde bu iftirayı atmasının sebebi yönetim ve parti olarak Artvin ilinde düştükleri aciz durumdan kaynaklı gündeme gelme ve rol kapma çabası mıdır yoksa Ak Partililere şirin görünme çabası mıdır diye sormak istiyoruz” şeklinde ifadelerine yer verildi.

İyi Parti Artvin İl ve İlçe teşkilatı açıklamalarında bir dizi hatırlatma yaparak şu ifadelere yer verildi, “Serdar Kılınç’ın bize sorduğu soruların cevabını yıllar önce kendi genel başkanı defalarca cevaplamış olup genel başkanının arşiv konuşmalarını dinlemesi halinde PKK ile ve uzantısı parti ile kimlerin işbirliği yaptığının cevabını orada bulacağını vurgulayan İyi parti yönetimi son yerle seçimlerde cani örgüt ele başının mesajını kim okuttu ve HDP’nin bu mesajı dikkate alması gerektiğini kim söyledi, kırmızı bülten ile aranan teröristi devlet televizyonuna kim çıkarttı. PKK-PYD’yi  29 Ekim Cumhuriyet Bayramında kim ülkeye sokup lahmacun ısmarladı ve törenlerle Kobani’ye uğurladı, teröristler için Habur’da çadır mahkemeleri kurup teröristleri kim affetti. Oslo’da terörüstlerle kim neyin pazarlığını yaptı, Dolmabahçe’de terörist başının talimatlarını kim açıklattı ve devletin haysiyetini yerlere serdi, kim kongrelerinde Barzani’yi ağırlayıp konfetilerle karşıladı. 38 şehidimizin olduğu ve içimizin yandığı bir günde yaptığı toplantıda kim fıkralar anlatarak kahkaha ile güldü, yine kim PKK tarafından şehit edilen şehitlerimize kelle terörist  başına sayın dedi.”

Dün Midyat ilçesinde 3 belediye meclis üyesinin hangi partiden hangi partiye geçtiğini ve yaptıkları açıklamada aradığımızı bulamadık bu nedenle AKP’ye geçtik açıklaması ile AKP ve HDP arasında çok bir karşıtlığının olmadığını açıkladıklarını ifade eden İYİ Parti İl ve İlçe yönetimi, gerek seçim süreci ve sonrasında ve gerekse 2003 senesinden bu tarafa kimlerin bu terör partisini muhattap alıp işbirliği yaptığı kamuoyu tarafından bilinmekteyken yine terör uzantısı partinin genel başkanı Sezai Temelli 7 Şubat 2019 tarihli açıklamasında İYİ Parti HDP karşıtlığı üzerinden siyaset yapmaktadır. Bu sebeple İYİ Parti’nin aday göstereceği her yerde aday göstereceğiz açıklamasını nereye oturtuyorsunuz sayın başkan diyerek direkt MHP Artvin  İl Başkanı Serdar Kılınç’a soru yöneltildi.

“Yeşil Artvin Derneği, bağımsız yönetimi olan bir dernektir”

İyi Parti’nin Balıkesir Belediye Başkanlığı oy oranı  ile HDP’nin oy oranına dikkat çekilmesini vurgulayan bildiride, Iğdır’da İYİ Parti aday çıkarmayıp MHP’nin adayına açık destek vermiştir. Yine Ahlat ilçesinde aday çıkarmayıp AKP’nin adayına destek vermiştir. Yani İYİ Parti gücünün yettiğince HDP’nin seçim kazanamaması için elinden geleni yapmıştır.HDP’de bu seçim süresince ne AKP ne MHP ne de başka bir partiyi hedef almamış sadece İYİ Parti’yi hedef almıştır. Buna rağmen bu açıklamanın yapılması ve alakasız bir konu ile bağlantı kurularak yapılması aymazlıktır. Bu sebeple yanında durduğu ve koşulsuz destek verdikleri partinin iktidarını korumak için yaptığı işleri görmeyerek İYİ partiye dolaylı yollardan çamur atmaya çalışmak bu günün MHP’sinde görev alan kişilerin hakkı da değildir, haddi de değildir. Önce  durduğunuz yere ve hizmet ettiğiniz kişilere bakın sayın başkan Yeşil Artvin Derneği, Artvin’de kurulu bulunan ve bağımsız yönetimi olan bir dernektir. Bu dernek üzerinden seçim işbirliği yaptığımız CHP’ye oradan İYİ Parti’ye dil uzatmak ve iftira atmak açıkça tükenmişliğin bir göstergesidir. Kötü söz sahibine yakışı diyerek İYİ Parti’nin bundan önce olduğu gibi bundan sonrada milletin haklarının gelişmesi, milletin zenginleşmesi, Türk dünyasının güçlenmesi Türkiye Cumhuriyeti ve diğer Türk Devletlerinin güçlenmesi için ne gerekiyorsa bunu politika edinerek ve siyaseti peygamber sünneti kabul ederek millete ve devlete hizmet etmenin ibadet olduğu düsturu ile çalışmalarına devam edecektir. Bizim siyasetimizin takdirini millet mükafatını yüce Allah verecektir. Bu düşünceler ile tüm siyasi parti başkan ve yöneticilerini siyaset dilini düzeltmeye davet ederek saygı değer Artvin halkına saygılarımı sunuyoruz.”

Share
751 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?