logo

05 Haziran 2020

“Artvin Bilimle Şenleniyor”

Artvin Çoruh Üniversitesince hazırlanan “Çocuk Üniversitesi: Artvin Bilimle Şenleniyor” projesi TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri 2019/1 Çağrı Dönemi kapsamında ‘119B334’ proje numarası ile destek almaya hak kazandı.

Artvin Çoruh Üniversitesince yapılan açıklamada; “Doç. Dr. Seydi Ahmet Satıcı’nın yürütücülüğünde gerçekleştirilecek projede okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile öğretmenler ve ebeveynlere yönelik 128 oturumda atölyeler, söyleşiler, sergiler, gözlemler ve oyunlar yapılacaktır. Toplamda farklı yaş gruplarından yaklaşık 3300 bireyin katılım sağlayacağı projede Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler ile Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarından etkinlikler yer alacaktır.

Üniversiteden 41 öğretim elemanı ile 9 öğretmen atölye lideri olarak ve 69 lisans öğrencisi’de rehber olarak projede görev alacaktır.

2020 güz döneminde gerçekleştirilmesi planlanan projeye İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’da katkı sunacaklardır.

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Seydi Ahmet SATICI başta olmak üzere emeği geçen akademisyenlerimize ve destek olan kurumlara teşekkür eder, hocalarımızın başarılarının devamını dileriz.” İfadelerine yer verildi.

Share
269 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?