logo

29 Mayıs 2020

Artvin’i Bekleyen Büyük Tehlike

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında seyahat kısıtlamaları kalkıyor. Ancak kaldırılan seyahat izni uygulamasıyla Artvin ilinde tehlike çanları çalıyor. Şu ana kadar sisteme kayıtlı 65 yaş üstü 2 bin yüz kişi Artvin’e gelmek için izin aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde 1 Haziran’dan itibaren uygulanacak “normalleşme” kararlarını açıklamasının ardından 65 yaş üstü vatandaşlarımıza da seyahat izni sağlandı.

Alınan karar doğrultusunda 1 Haziran itibariyle şehir dışında yaşayan 65 yaş üstü 2 bin yüz vatandaşın İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Sakarya gibi büyükşehirlerden Artvin’e gelmesi bekleniyor.

Başvurusu kabul edilen 2 bin yüz vatandaşın 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle Artvin’e hareket edecekleri belirtildi. Bu kişilerin haricinde seyahatlerin başlaması ile birlikte 10 bini aşkın Artvinlinin de Artvin’e gelmesi bekleniyor.

Şehir dışından birçok vatandaşın gelmesiyle birlikte korona virüs salgınının yayılması büyük risk taşıyacağına dair görüş Artvinli halkının gündemine şimdiden düştü.

1 Haziran sonrasında korona virüsten korunma tedbirleri kapsamında Artvin’de yaşayan ve diğer illerden gelen tüm vatandaşların sosyal izolasyona ayrıca dikkat etmeleri gerekmektedir. Maske takmayan, kişilerarası iletişimde mesafeye ve hijyen kurallarına uymayan vatandaşların virüs bulaşma riski iki kat fazla olacaktır. Gelen vatandaşların ise 14 gün boyunca karantina kuralına uymaları aksi halde hepimizin tehdit altında olması muhtemel görünüyor. Seyahatlerin başlaması ile birlikte Artvin halkının her zamankinden daha fazla dikkat etmesi gerekecek

Share
3401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?
#

Artvin’i Bekleyen Büyük Tehlike” için 1 yorum

  1. Hüseyin : diyor ki:

    Sayın valimiz kesinlikle bu olaya bir önlem alması lazım Bence 15 gün karantinada kaldıktan sonra evlerine gönderilmeliler aksi taktirde bir anlam ifade etmez ve ARTViN açısından çok kötü sonuçlar oluşması na sebep olur.