logo

24 Mayıs 2020

İlimizde 1 Yeni Vaka daha!

Koronavirüs tedavisi gören Borçkalı ailenin bir komşusunun Covid-19 testi pozitif çıktı.

Artvin’in Borçka ilçesinde şüpheli görünün 4 kişilik bir aileye yapılan test sonuçları pozitif gelmişti. Yeni vakanın ise bu ailein komşusu olduğu ortaya çıktı.

İlimizde geçtiğimiz hafta bir günde 4 vaka artışı görüşmüştü. Bugün de Edinilen bilgiye göre Borçka ilçesinde Bursa’dan gelen bir cenaze defninden bir iki gün sonra rahatsızlanan bir kişi hastanede takibe alınmıştı. Bu kişiye yapılan akciğer testlerinde şüphenin artması üzerine covid 19 testi uygulanmıştı. Uygulanan testin ardından şüphelerin doğru olduğu anlaşılmıştı. Bu kişinin covid 19 test sonuçları pozitif gelince şüpheli ilimizdeki pandemi hastanesi olan Artvin Devlet Hastanesi’nde gözlem altına alındı.

Şüphelenilen bu kişinin ailesine de test uygulanırken bu kişinin eşi ve iki çocuğunun da Covid 19 testleri pozitif çıkınca ilimizde uzun süredir 0 artış olarak ilerleyen süreç bozuldu ve bir günde 4 artış yaşanmıştı. Covid 19 virüsü taşıdıkları tespit edilen anne ve çocuklarının evden takipleri başlatılırken bu kişilerin diyalogda oldukları kişilerin ev karantinasına alındıkları belirlendi. Ancak bu ailenin temasta olduğu kisiler arasından 1 kişinin daha testi pozitif cıktı.

Daha önce 5 kişinin hayatını yitirdiği ve 34 kişinin ise tedavi gördüğü ilimizde toplam vaka sayısı 44’e çıkmış oldu.

Cenazelere polis ve jandarma kontrolü

Vaka artışının Bursa’dan Borçka’ya gelen cenaze sonrasında olması sebebiyle il genelindeki bütün cenazelerin jandarma ve polis kuvvetlerinin kontrolünde defin edileceği öğrenilirken son günlerde tüm ilcelerde cenazelerde kolluk küvetlerinin görev almaları dikkat çekti.

Share
1679 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?