logo

21 Mayıs 2020

Şavşat’taki Hastaya Hava Yoluyla Müdahale

Artvin Şavşat ilçesi Ilıca köyünde yaşayan hasta gıda zehirlenmesi nedeniyle rahatsızlanarak hastaneye sevk edilebilmesi için hava ambülansı kullanıldı.

Artvin Şavşat ilçesinin Ilıca Köyü’nde yaşayan bir vatandaş sahur vaktinde yediği mantardan dolayı bir süre sonra rahatsızlandı. Rahatsızlığı nükseden vatandaş sabahın erken saatlerinde Şavşat Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Burada yapılan ilk müdahale sonucunda hastanın, yabani mantardan zehirlendiği ortaya çıktı. Vatandaşın durumunu değerlendiren doktorlar hastanın tedavi sürecinin Trabzon Numune Devlet Hastanesi’nde olması gerektiğine karar verdi. Karar sonucunda Trabzon’dan hava ambülansı talep edildi. İvedi şekilde hava ambulansı Şavşat’taki hastayı alıp, Trabzon Numune Devlet Hastanesi’ne ulaşmasını sağladı. 

Vatandaşlar yapılan müdahaleyle ilgili şunları söyledi:

“Daha öncesinde hastası rehin olan bir ülkeden hava Ambülansı ile hastasını en uzak köylerden dahi alan bir ülke haline geldik. Ne mutlu ki devletimiz büyük ve hiç bir şeyimizi eksik etmemeye çalışıyor. Hasta bir kuruş para ödemeden hava ambülansı ile alınıp daha donanımlı başka bir hastaneye götürülüyor. Allah devlet büyüklerimizden ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun.” dedi.

Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?