logo

19 Mayıs 2020

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı Atatürk Anıtına Çelenk Sundu

Yeni tip koronavirüs nedeniyle Artvin’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında geniş kapsamlı bir kutlama yapılmazken bazı siyasi partiler Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

İYİ Parti Artvin Merkez İlçe Başkanlığınca Valilik önündeki Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni yapıldı.

 İlçe Başkanı Yusuf İnce, iki parti mensubuyla birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende bir konuşma yapan İnce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Ulusal kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 101. yılını kutlamanın heyecanı içinde olduğunu söyledi.

19 Mayıs milli mücadelemizin başlangıcı, Türkiye Cumhuriyetinin temel taşlarının örüldüğü en kıymetli günlerden birisidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla bir halkın kaderi değişti. Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü kurtuluş ateşinin yakıldığı, aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Gençler cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerini, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız” diye konuştu.

Törene İYİ Partili mensubu vatandaşlarla Artvin Beldiye Başkanı Demirhan Elçin katıldı. 

Share
351 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?