logo

19 Mayıs 2020

Borçka Belediyesi’nden Koronavirüs Açıklaması

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk karantina uygulanan Borçka ilçesinde vaka sayısı sıfırlandı.

Artvin İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan kararın ardından, Borçka ilçe merkezi ve Borçka ilçesine bağlı Aralık köyünün 2 Nisan tarihi saat 24.00 itibarıyla 15 gün boyunca karantinaya alınmıştı.

Borçka Belediyesi, Borçka Kaymakamlığı ve Artvin Valiliği’nin tedbir ve çalışmaları sonrasında ilçede vaka sayısı sıfırlandı.

Başarı Borçka Halkınındır

Vaka sayısının sıfırlanmasından ve Borçka halkının tedbirlere uymasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Bu süreci bütün kurumlarımızla birlikte en iyi şekilde yönettiğimizi düşünüyorum. Ancak asıl başarı Borçka halkınındır. Karantina uygulamasının ilk gününden itibaren morallerini bozmadan tedbirlere uyan bütün Borçkalı hemşerilerime teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Rehavete Kapılmadan Mücadeleye Devam

Karantina sürecinin bittiğinin, vaka sayısının sıfırlandığının ancak mücadelenin devam ettiğinin altını çizen Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Karantina süreci 17 Nisan’da bitmişti. Ancak tedbirlerimizi hiç aksatmadan uyguladık. Sokağa çıkma mecburiyeti olan vatandaşlarımız için ulaşılabilir noktalara hijyen ve dezenfektan ürünleri yerleştirdik. Maske ve eldiven tüketiminin sağlıklı koşullarda olması için atık kutularını kentimizin birçok köşesine koyduk. Borçka halkının özverili tutumu ve sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle bugün vaka sayımız sıfırlandı. Fakat bizler rehavete kapılmadan mücadeleye devam edeceğiz. Elbette moralimiz artık daha iyi ancak bu bir gevşemeye yol açmamalı. Vaka sayısını sıfırlamak birinci önceliğimizdi, şimdi ise vaka sayısının yeniden yükselişe geçmesini engellemek önceliğimiz. Bu süreç sonlanıncaya kadar sosyal mesafeye dikkat etmeli, maske kullanımından vazgeçmemeliyiz. Ben Borçka halkına güveniyorum ve inanıyorum, birlikte başaracağız.” dedi.

Share
483 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?