logo

12 Mayıs 2020

Yusufeli Belediyesi Çalışanları Açmadık Kapı Bırakmadı

Yusufeli Belediyesi, ilçe merkezi ve tüm mahallelerine iftariyelik hediye paketi dağıttı.

Yusufeli Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği“ Ramazan Paylaşmaktır, Paylaşmak İbadettir “ temalı iftar yemekleri bu yıl tüm dünyayı ve Türkiye’yi tehdit altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle düzenlenemedi. Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinesinde ilçe merkezi ve mahallelerine; pide, hurma, maske, kolonya ve imsakiyeden oluşan İftariyelik hediye paketleri dağıtıldı. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü koordinesinde oluşturulan ekipler ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan evleri kapı kapı dolaşarak İftariyelik hediye paketlerini dağıttı.

Bu yıl tüm İslam coğrafyaları ve Türkiye’de olduğu gibi Yusufeli’nde de buruk bir Ramazan geçirdiklerini ifade eden Başkan Aytekin, “Yusufeli Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeklerimize bu yıl tüm dünyayı tehdit altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle düzenleyemedik. Hemşerilerimiz bize gelemiyorsa biz onlara gideriz dedik ve Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğümüz koordinesinde İlçe merkezi ve tüm mahallelerimize İftariyelik hediye paketlerimizi ve selamımızı ulaştırdık. Tüm hemşerilerimize hayırlı Ramazan’lar diliyorum. Ülke olarak Covıd-19 pandemisinde büyük yol kat ettik. Bundan sonraki süreçte de hemşerilerimizden tedbiri elden bırakmamalarını ve gerekli özeni göstermelerini rica ediyorum.” dedi. Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Sosyal Vefa Destek Grubu ekipleri vatandaşların bütün ihtiyaçlarına birlikte karşılamaya devam ediyor.

Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Vakfı ve Türk Kızılayı’yı ile birlikte faaliyete soktukları Aş evi marifetiyle 15 haneye Sosyal Vefa Destek Grubu aracılığıyla sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?