logo

01 Mayıs 2020

Çoruh EDAŞ Hizmette Hız Kesmiyor

Kesintisiz enerji parolasıyla çalışmalarını ve yatırımlarını aralıksız sürdüren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.,Artvin İli Borçka İlçesine bağlı Esentepe Mahallesi İbrikli Köyü’nde, alçak gerilim hattında meydana gelen heyelan sonucunda hasar gören elektrik direklerini hızlı müdahale ile onardı.

Çoruh EDAŞ, koronavirüsletopyekun mücadele edilen bugünlerde, hizmet bölgesi içerisindeki ulaşılması en zor noktalara ve ihtiyaç dâhilinde öncelikli bölgelere yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

İhtiyaç kapsamına göre belirlenen noktalarda uzman ekibiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, kesintisiz hizmet götürme hedefiyle Artvin İli Borçka İlçesi’ne bağlı Esentepe Mahallesi İbrikli Köyü’nde 8 aboneye giden alçak gerilim şebekesi güzergahında meydana gelen heyelan sonucu zarar gören elektrik direklerini onardı.

Heyelan sonucunda kullanılamaz hale gelen 20 direk Çoruh EDAŞ’ın hızlı müdahalesi ile onarılarak koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkmayan tüketicilere çok kısa bir süre içerisinde yeniden elektrik sağlanmış oldu. Gerçekleştirilen yatırımlarla elektrik kesintilerini ve teknik kayıpları azaltmayı hedefleyen Çoruh EDAŞ, şebeke iyileştirme ve aydınlatma çalışmalarına 2020 yılında da ara vermeden devam edeceğini açıkladı.

Share
501 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?