logo

27 Nisan 2020

Artvin KYK Yurdu’nda Kalan Karantinadaki Vatandaşa Sürpriz Doğum Günü

Artvin’e Makedonya’dan gelerek konaklayan 270 Türk Vatandaşının 14 günlük karantina süreci devam ediyor. Karantinada bulunan vatandaşların her türlü ihtiyaçları giderilirken, bir vatandaşın babasının KYK yetkililerini arayarak oğluna doğum günü pastası gönderilmesi yönündeki ricası kırılmayarak, karantinada bulunan Yiğit Ahmet Aslan adlı gencin doğum günü bir pasta ile kutlandı. 

Ülkemizin Kovit-19 virüsü ile mücadelesi yurt çapında sürerken, yurt dışından getirilen Türk vatandaşlarının ülkemizin çeşitli vilayetlerindeki karantina merkezlerindeki karantinaları da sürüyor. Bu merkezlerden biri olan Artvin Seyitler Köyü’ndeki KYK Öğrenci yurduna Makedonya’nın Üsküp bölgesinden getirilen 270 Türk vatandaşının karantina süreci de devam ediyor. Artvin Valiliği tarafından kurulan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, AFAD, İl Emniyet Müdürlüğü ve Kızılay Artvin Şubesi’nin bu 270 vatandaşa hizmetleri de yoğun bir şekilde sürdürülürken, misafirlerin ihtiyaçları da eksiksiz bir şekilde görülüyor. Günlük yemek, iaşe ihtiyaçlarının yanı sıra öyle zamanlar oluyor ki Artvin KYK Yurdunda kalan misafirlerinin yurt içerisindeki akrabalarının ve yakınlarının özel ricaları dahi karşılanıyor. 

Artvin KYK Yurdunda Yiğit Ahmet Aslan adlı misafirin doğum günü olması nedeniyle Adıyaman’da bulunan babası tarafından KYK yetkililerine oğlunun doğum günü olduğu ve oğluna bir pasta göndermek istediği yönünde bilgi verilmesi üzerine, KYK yetkilileri bu gence güzel bir sürpriz yaptılar. Makedonya’da mimarlık fakültesi ikinci sınıf öğrencisi iken salgın dolayısıyla yurdumuza getirilerek Artvin’de karantina altına alınan ve 21.yaşına giren Yiğit Ahmet Aslan’a doğum günü pastası götürülerek görevliler tarafından doğum günü kutlandı. Doğum günü pastasının mumları karantina kuralları gereğince sosyal mesafeye dikkat edilerek Yiğit Ahmet Aslan’a üfletilirken, pasta Yiğit Ahmet Aslan’a verildi. 

Kendisine yapılan bu sürpriz nedeniyle oldukça duygulandığı gözlenen Yiğit Ahmet Aslan, KYK yetkililerine teşekkür ederek, Artvin’de en iyi şekilde ağırlandıklarını ancak böylesi bir sürprizi ise asla hayal dahi edemeyeceğini belirterek minnet duygusunu sunmak için yeterli bir kelime bulamadığını belirtti. Yiğit Ahmet Aslan’a yapılan bu doğum günü sürprizinin görüntüleri Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün sosyal medya sayfasında yayınlanarak doğum günü sürprizi yapılan genç öğrencinin ailesinin de bu görüntüleri görmeleri sağlanmış oldu. 

Artvin’deki 270 Türk Vatandaşının karantina süreci sürerken, karantinada bulunan vatandaşların memnuniyetlerini belirten görüntüler yayınlamaları da bir çok fedakarlıkta bulunarak onları ağırlayan Artvin Valiliği ve Valilikçe oluşturulan komisyonda bulunan kurumlar ile çalışanların yorgunluklarını bir nebze olsun gidermelerine neden oldu. 

Share
711 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?