logo

23 Nisan 2020

Milletvekili Uğur Bayraktutan 23 Nisan Mesajı Yayınladı

Bayraktutan “Çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümü kutlamanın onur, gurur ve heyecanı içerisindeyiz” dedi..

CHP Artvin Milletvekili ve YDK Başkan Av. Uğur Bayraktutan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi: “çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümü kutlamanın onur, gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz.” sözleriyle seslendiği çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümü kutlamanın onur, gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür.  Her Türk vatandaşının içindeki özgürlük ruhu ve ulusal bağımsızlık kararlılığının bir yansıması olarak Cumhuriyet tarihimiz, bu gücün daha da yaygınlaştığı, yapıcı hamlelerle devletin ve milletin yücelmesine hizmet ettiği bir süreci işaret etmektedir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasının bizlere yüklediği sorumlulukla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin temsil ettiği milli egemenliğe, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ve Cumhuriyete sahip çıkmaya; çocuklarımıza hak, hukuk ve adaletten ödün vermeyen, saygın, demokratik ve barış dolu çok daha güzel bir Türkiye bırakabilmek adına yılmadan, yorulmadan mücadele etmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızı milletini seven, ülkesine sahip çıkan, çalışan, üreten bireyler olarak yetiştirmek, Onları korumak, eğitim olanaklarını geliştirmek hepimizin en önemli vazifesidir.

Salgın dolayısıyla okullarda, sokaklarda ve meydanlarda çocuklarımızla beraber doyasıya kutlayamadığımız bayramımızı; sağlık dolu, daha aydınlık günlerde daha büyük bir heyecanla kutlayacağımız temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızın 100. yılını kutluyor; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasında büyük özveri ve önderliğiyle Cumhuriyet’imizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükran, saygı ve minnetle anıyorum”.

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?