logo

20 Nisan 2020

Güverda Bağları Yoluna Kavuştu

Artvin Merkez’in en büyük köylerinden biri olan Ortaköy (Berta) bölgesinin tarım alanında üretim deposu olarak bilinen ve il merkezinin en ünlü üzümlerinin yetiştirildiği Güverda Bağları bölgesi yoluna kavuştu. Artvin İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Selman Güney, yaptığı açıklama ile yolun hizmete açıldığının müjdesini verirken, yolun tamamlanmış olması özellikle Ortaköy halkında büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Artvin İl Genel Meclisi üyesi ve kendisi de Ortaköy (Bertalı) olan Selman Güney Güverda Bağları yolunun tamamlanması hakkında yaptığı açıklamada “Rabbim bana meclis üyeliğim zamanında Bertamız dahil çoğu diğer köylerimizde niyet ettiğim projenin çoğunu başlayıp tamamlamayı nasip etti. Çok şükür on yıllık uzun zorlu çalışma sonucunda köyümüzde ana yol yeniden yapımı dahil olmak üzere, yol için yer verme sorunu ve imkanı zor olan bir kaç yer dışında köyde yolsuz ev ve yer bırakmadık. Sorunlu olan kalan yerlerimizi de hal etmek için çaba gösterip hemşerilerimizin sıkıntıları çözmek için elimizden geleni yapacağız.

Artvin Valiliği uhdesinde İl Özel İdaresi’nin köyümüze çok büyük katkıları olmuştur. Yine köyümüze önemli katkılarda bulunan kuruluşlarımızda bulunmuştur. DSİ Bölge Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Çevre il Müdürlüğü, İl Milli Eğitim müdürlüklerinde çeşitli projeleri beraber yapıp hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Bu zorlu yılda bile KÖYDES’ten gelen parayla bu sene yine köyümüz ve merkez diğer köylerimizde KÖYDES’in faaliyet alanı içinde olan yol, asfalt ve duvar yapımı, su kanal işleri, sosyal faaliyetlere destek gibi konularda KÖYDES olarak çalışmaya devam edeceğiz. Proje çalışmalarda geçmiş yıllardan bu güne bu zorlu çalışmaları yaparken, yapılan işlerin mimarları olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız İsrafil Kışla ve vekilimiz Erkan Balta ve Valimiz Yılmaz Doruk olmak üzere, AK Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı ve geçmiş dönem il başkanları, Merkez ilçe geçmiş dönem başkanlarına ve teşkilatlarına, Siz değerli hemşerilerimiz, Muhtarlarımıza, Özel idare Genel Sekreter ve çalışanlarına ve Şantiye şefimiz ve yol yapımını yapan yüklenici firmaya teşekkür ederim. Emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun. Bizim çalışmalarımıza destek veren eski ve yeni dönem muhtarlarımıza ve adlarını burada unutmuş olabileceğim herkese ve tüm kurumlara teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Biz aynı kararlılıkla çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” cümlelerine yer verdi.

Güverda bağlarında bağları bulunan vatandaşlar ise ilimizin sebze ve meyve deposu olarak bilinen Güverda Bağlarının yolunun yapımında emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, bu yolun hizmete girmesi ile birlikte Güverda Bağlarındaki üretimin daha da artacağının müjdesini verdiler. Vatandaşlar, “Devletimiz üzerine düşeni yaptı, sıra millet olarak bizdedir. Çalışıp üreteceğiz” diye konuştular. 

Share
433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?