logo

15 Nisan 2020

Artvin Köy-Des’e Dev Yatırım!

Artvin Köy-Des’e 2020 yılında yapılacak projeler kapsamında büyük yatırım sağlandı.

Türkiye’deki bütün köy ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2005 yılında kurulan ve illerdeki Valilikler kanadıyla yapılacak olan yatırımları planlayıp, uygulanmasını sağlayan Köy-Des “Köylere Hizmet Götürme Birliği” İlimiz kırsalında yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Kuruluşundan bu yana ilimizdeki bütün köylerin gerek alt yapı, gerek üst yapı ihtiyaçlarını karşılayan birliğe 2020 yılında da bir önceki yıla ayrılan ödeneğin aynısı getirildi. 47, milyon 2 yüz 1 bin 6 yüz 85 Türk lirası gelen ödenekle 2020 yılında Artvin merkez ve bütün ilçelerindeki köylere hizmet götürülecek. Artvin için ayrılan para miktarıyla ilimiz köydes kapsamında en fazla destek alan 5. il oldu. Diğer illerdeki nüfusa oranla gelen para miktarının fazla olması Artvin Siyasetinin ve Bürokrasisinin başarısı olarak yorumlandı.

AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta’nın yaptığı açıklama ile ilimizin kırsalında 2020 yılı projelerine alınmış işler ve hizmet bekleten vatandaşların talepleri karşılanacak oldu. Artvin Milletvekili Balta yaptığı açıklamada “Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖY-DES) de kullanılmak üzere bu yıl için ilimize geçen yıl ki rakamın aynısı 47.201.685 TL ödenek gelmiştir. Böylece 2020 yılı ödenek miktarlarına göre Türkiye’de sıralamasında 5. Sıra ile en fazla ödenek aktarılan illerden birisi olduk. Köylerimize her anlamda hak ettiği hizmetleri ulaştırma noktasında bizlere önemli bir imkan sağlayacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Artvin’imize hayırlı olsun” cümlelerine yer verdi.

Share
937 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?