logo

14 Nisan 2020

Artvin’de Şehre İnen Ayı, Güvenlik Görevlisine Saldırdı!

Ormanda aç kalan biri anne, ikisi yavru olmak üzere toplam üç ayı Artvin Merkez Gökorman mevkiinde bulunan Türk Telekom’a ait deponun güvenlik görevlisine saldırı girişiminde bulundu.

Olay 14 Nisan 2020 Salı günü akşam saatlerinde gerçekleşti. Ormanda aç kaldıkları için şehir merkezine giren 1 anne 2 yavru ayı ilk olarak Tekel Sokak’ta görüldü. Tekel Sokak’tan aşağı doğru Gökorman mevkiine inen ayılar, buradan Artvin Kalesi’nin arka kısmına geçtiler. Bu sırada vatandaşlar tarafından sık sık görüntülenen ayılardan yavruların 1 tanesi Gökorman mevkiinde bulunan Türk Telekom’a ait deponun bir noktasında saklandı. Bunun üzerine yavrusunu kurtarmaya gelen anne ayı Türk Telekom’a ait deponun tellerinden atlayarak depoya giriş yaptı. Depoda güvenlik görevlisi olarak çalışan Cemil Ayaydın, yavru ayıyı fark edince aracına binerek korna çalıp ayının depodan çıkmasını sağlamak istedi. Ancak depoya gelen anne ayı araca doğru yürüdü. Aracından çıkan güvenlik görevlisi Cemil Ayaydın, kendisini nöbet kulübesinde güvenlik altına aldı. Ayı güvenlik görevlisinin bulunduğu nöbet kulübesinin kapısını açmaya çalıştı. Bu sırada güvenlik görevlisi nöbet kulübesi içindeki kabine girerek polisi aradı. Yaklaşık 20-25 dakika sonra polis ekipleri olay yerine geldi. Ayıların depodan ayrıldıkları anlaşıldı. Güvenlik kameraları kontrol edildiğinde ayıların Türk Telekom’a ait deponun üst tarafında yer alan itfaiyenin bulunduğu alandan ayrıldıkları, yavru ayılardan bir tanesinin farklı yöne, anne ayı ile diğer yavru ayının ise İtfaiye Müdürlüğü’nden İskebe’ye giden yol güzergahından giderek gözden kayboldukları tespit edildi.

Ayıların şehre inmesinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü görevlileri ile polis ekipleri gelen ihbarları değerlendirerek bir çok noktada arama yaptılar ancak ayıları bulamadılar. Edinilen bilgiye göre Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü görevlileri ile polis ekiplerinin sabaha kadar ayıların izini sürmeye devam edecekleri öğrenildi.

Share
1283 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?