logo

09 Nisan 2020

Artvin’de Koronavirüs Vakalarında Şok Artış

Artvin’de koronavirüs vaka sayıları artıyor. 3 pozitif vaka daha tespit edildi. Şu ana kadar 25 vaka tespit edilen ilimizin koronavirüsle imtihanı devam ediyor.

Alınan tüm önlemlere ve “sokağa çıkmayın evde kalın” denilmesine rağmen ilimizde de koronavirüs vaka artışı engellenemiyor. Edinilen bilgiye göre her gün onlarca kişi koronavirüs şüphesiyle Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken bugün yapılan testlerden üzücü haberler arka arkaya geldi.

Artvin Merkezde geçtiğimiz Pazartesi günü vefat eden 71 yaşındaki vatandaşın oğluna yapılan test sonucu pozitif çıktı. Bu sonucun şoku yaşanırken Artvin Devlet Hastanesi’ne şüpheli olarak kaldırılan Borçka İlçesi Aralık Köyü’nden bir kadının da test sonucunun pozitif gelmesi paniğe neden oldu.

Bugüne kadar Hopa İlçesi’nde koronavirüs vakasına rastlanılmamışken Hopa’dan gelen şok haber koronavirüsün Hopa’ya da sıçradığını gösterdi. Hopa Devlet Hastanesi’ne müracat eden bir kadın hastaya yapılan test sonuçlarının pozitif çıkması Hopa’da tedirginliğe neden oldu. Test sonuçları pozitif çıkan yeni vakaların sosyal izolasyona dikkat edip etmedikleri, kimlerle görüşüp görüşmedikleri tespit edilmeye çalışılıyor.,

Konuyla ilgili çalışmalar başlatılırken yetkililer vatandaşları azami miktarda evde kalmaya devam etmeleri yönünde uyardı. Vaka sayısının artmasıyla birlikte ilimizde tehlikenin de arttığına dikkat çekildi.

Share
1956 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?