logo

09 Nisan 2020

Artvin’de 70 Yaşındaki Bir Vatandaş Koronavirüsü Yendi!

Artvin’de korona virüs testi pozitif çıkan 70 yaşındaki Halit Özaydın, 12 günlük tedavisinin ardından virüsü yenerek taburcu oldu.

Artvin’in Borçka İlçesinde ikamet eden Halit Özaydın, yaklaşık bir hafta boyunca  halsizlik ve iştahsızlık şikayetiyle 28 Mart 2020 tarihinde Borçka Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tetkikler sonucunda 70 yaşındaki Halit Özaydın,  Artvin Devlet Hastanesi’ne 30 Mart 2020 tarihinde nakledildi. Artvin Devlet Hastanesi’nde yapılan tahlillerin sonucunda ise Özaydın’ın koronavirüs pozitif sonucu olduğu tespit edildi. Şehir dışından gelen bir akrabasıyla temas halinde olduğundan dolayı koronavirüs olduğu anlaşılan Özaydın, hastanede 10 gün boyunca tedavi gördü. 

Solunum cihazına bağlı kalmadan sadece ilaçlar ve serumlarla kolay bir tedavi süreci geçirdiğini belirten oğlu Osman Özaydın. “ Şu an babamız çok iyi durumda. Sağlık ekiplerinin kontrolleri sonucunda annemde de herhangi bir bulguya rastlanmadı. Bundan sonra her ikisi de annemle babam diğer herkes gibi evlerinde izole bir hayat yaşayacaklar. Kendilerini karantinaya aldılar” dedi.

Hastaya yapılan son testlerin negatif çıkması üzere Özaydın, 12 günlük tedavi sürecinin ardından taburcu edildi.

.

Share
2548 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?