logo

08 Nisan 2020

Tekkale Köyü’nde Bir Mahalle Karantina Altına Alındı

Artvin’in Yusufeli İlçesine bağlı Tekkale Köyü’nde ardı ardına korona virüs vakalarının pozitif çıkması sonucu köyün Bambacıgil Mahallesi karantina altına alındı.

Artvin Valiliği tarafından alınan karara göre Yusufeli ilçesi Tekkale Köyü’nün Bambacıgil Mahallesi bugün (08.04.2020) saat 08:00 itibariyle karantina altına alınmasına ve Yusufeli Kaymakamlığınca ivedi olarak gerekli tedbirlerin koordine edilmesine karar verildi.

Alınan bu kararların eksiksiz olarak uygulanmasına, kararlara uymayanlar hakkında İl İdaresi Kanununun 66’ncı maddesi, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’inci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi ve diğer mevzuat hükümleri kapsamında cezai işlem uygulanmasına, uygulama birliği sağlanabilmesi için İlçelerdeki ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtım yapılmak üzere Kaymakamlıklara iletilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Ayrıca Tekkale Köyü’nden vakaların sık sık pozitif çıkmaya başlamasının ardından Yusufeli Kaymakamlığı’nın talimatıyla Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı bugün itibariyle ilçe giriş ve çıkışlarında tedbirleri arttırdı.

Share
409 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?