logo

07 Nisan 2020

Dokuzoğul Köyü Muhtarı Serkan Atun Yabancıların Köye Giriş ve Çıkışını Yasakladı

Artvin Merkez’e bağlı Dokuzoğul Köyüne giriş ve çıkışlar, muhtarlık tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında yabancılara kapatıldı.

Dokuzoğul Köyü Muhtarı Serkan Atun, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında köye misafir girişini yasaklayarak köyün giriş kısmına, “Dokuzoğlu Köyüne köy halkının dışında birinin girmesi yasaktır” yazılı tabela astı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını gün geçtikçe Türkiye’de de etkisini artırıyor. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşlara yapılan ‘evde kal’ çağrıları sürerken, farklı önlemler alınmaya devam ediyor.

Dokuzoğul Köyü Muhtarı Serkan Atun, köye koronavirüs salgınının girmesini önlenmek için kendi karantinalarını uygulama kararı aldı. Alınan karar köy girişine tabela asılarak duyuruldu. Köye giriş çıkışları yasaklayan Muhtar Atun, köy halkı olarak maske ve eldiven takıp, sosyal mesafeyi korumaya gayret etiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Bilim Kurulu’nun ‘Evde kal, Sosyal mesafeyi koru, Hijyene dikkat et, Hayat eve sığar’ çağrısına uyarak salgından dolayı uyarı tabelasını mahalle girişine yerleştirdik. Yetkililerin aldığı önlemlere uymaya çalışıyoruz ve biz de kendimizce böyle bir tedbir aldık. Virüsün tehlikeli olduğunun farkındayız ve bütün insanların da tedbirlerini alarak daha duyarlı olmasını istiyoruz. Salgın riski ortadan kalkana kadar uygulamamız sürecek, İnşallah bu aldığımız nedeniyle diğer vatandaşlara da örnek olabiliriz” dedi.

Öte yandan Muhtar Serkan Atun köy halkını tek tek sosyal mesafe kuralları kapsamında ziyaret ederek köylünün ihtiyaçları dahilinde yapmaları gerekenleri anlatarak köy halkının izole bir şekilde yaşamalarını istedi.

Share
426 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?