logo

02 Nisan 2020

Türkiye Belediyeler Birliği’nden Hibe İş Makinesi

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Çalışmak ve birlik en hayırlı sermayedir.” diyerek çıktığı yolda çalışma mesaisini sıraladı.

Başkan Orhan’in, belediyemizin araç filosunu güçlendirmek için Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve ;Erzincan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yaptığı görüşmeleri sonucunda Türkiye Belediyeler Birliği tarafından belediyemize şimdilik bir iş makinesi hibe edildi ve devam edeceğini açıkladı.

Borçka Belediye Başkanı Orhan, öncelikle Fatma Şahin’e teşekkürlerini ve şükranlarını sunarak, hibe edilen iş makinesinin belediyemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Bu sayede araç donanımını daha da güçlendireceğiz,”dedi.

Başkan Orhan’ın çalışma mesaisi.

Belediye Başkanı Ercan Orhan,Gündoğdu, Mahallesi altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
İlçede 2 yıldır yürütülen içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları bir takım aksaklıklarla devam ediyor.

Projenin uygulandığı alanları hem ilçe halkını ve basını bilgilendiren Orhan.”bir yolun defalarca kazılması yerine tek seferde kazılıp hatlarının döşenmesinin mümkün olup olmadığı ile ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Orhan, “1 yılı aşkın şehrin en önemli sorununu ortadan kaldırmak için ciddi riskler alarak bir çalışmayı sürdüruyoruz. Bunu yaparken insanlarımızın yaşam konforunu olumsuz etkileyeceğimizin farkındayız.ancak bu sıkıntıların sonucunda hep birlikte uzun yıllar refah içinde yaşayacağımıza inancımız tamdır.

Dolayısıyla bizler de bir an önce el attığımız işi tamamlamak istiyoruz. İster istemez yaşanan aksaklıklardan vatandaşlarımız mağdur olduğunda bizler de mahcup oluyoruz. Zor bir sürecin sonuna doğru geldik musluklarda artık bulanık su akmayacak,”dedi.

Sel yaraları için ümit kesmedik.

Başkan Ercan Orhan son olarak,ilçenin Aksu,Kars ve Hopa Yolu üzerinde en son yaşanan sel tahribatları sonrası hasar tespiti yapıldı ancak,henüz ne kaymakamlığa nede bize ödenek çıkmadı,Cumhur Başkanımızın onayını bekliyoruz.ifadelerini kullanarak,”Yarınlarımız çok daha güzel olacak” dedi.

Share
422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?