logo

31 Mart 2020

Artvin’de Koronavirüs Tedavisi Gören Hastalardan İkisi Taburcu Oldu

Artvin’den Bursa’ya cenazeye giderek koronavirüs  (Kovid-19) salgın hastalığına yakalanan hasta ve kız kardeşi  taburcu oldu.

Bir süre önce bir yakınını kaybederek cenaze için Bursa’ya giden kadın, Artvin Devlet Hastanesi’ne öksürük ve ateş şikayetleriyle başvurmuştu.  Kadın Dünyayı etkisi altına alan ‘coronavirüs’ şüphesiyle hastanede gözlem altına alınmıştı. Özel alanda tutulan hastanın sağlık durumu, yakından takip edilmişti. Kadından alınan örnekler, ilgili Laboratuvara gönderilerek, incelendi. Yapılan tetkik sonucu ise ‘coronavirüs’ tespit edilmişti.

Hastanın tedavisine pandemi hastanesi olarak ilan edilen Artvin Devlet Hastanesi’nde başlanıldı. Öte yandan hastanın kız kardeşinin de testinin de pozitif çıkması üzerine tüm aile üyelerine testler yapıldı.  Aile üyelerinin testlerinin negatif çıkması ise Artvin’de aslı olmayan iddiaları da yalanlamış oldu. Bu hastaların yakınları da doğruluk payı olmayan iddialara tepki göstermişlerdi. Hasta ve kız kardeşi bir süre boyunca Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınarak gözetim altında tutuldular.

Artvin Devlet Hastanesi’nden edindiğimiz bilgilere göre kovid-19 salgın hastalığına yakalanan iki kız kardeşin de yapılan son testlerinin de negatif çıkması üzerine taburcu işlemlerinin gerçekleştirildiği ve sağlık durumlarının ise iyi olduğu açıklandı.

Ç.P.

Share
1834 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?