logo

28 Mart 2020

Artvin’de Vefa Sosyal Destek Grubu Vatandaşların İhtiyaçlarını Karşıladı

Artvin’de oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ikametlerinden çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan 569 vatandaşın erzak ve ilaç gibi temel ihtiyaçları karşıladı.

Artvin Valiliği koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Dünyayı etkisi altına alan Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ikametlerinden çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen çalışmalar kapsamında Artvin’de 569 vatandaşın erzak ve ilaç gibi temel ihtiyaçları karşıladı.

Edinilen bilgiye göre çalışmalar kapsamında 155 ve 156 ihbar hatlarına gelen 757 talebin uygun görülen 569’u değerlendirilerek vatandaşların erzak ve ilaç gibi temel ihtiyaçları karşılandı.

Öte yandan Jandarma ve polis ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 1210 kişiyi ikaz ederek evlerine gönderdi. Uyarı ve ikazlara uymayan 65 yaş üstü 7 vatandaşa ise idari para cezası uygulandı.

Share
438 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?