logo

23 Mart 2020

Yusufeli Belediyesi Personeline Covid-19 Eğitimi Verdi

Yusufeli Belediyesi bünyesinde çalışan personele COVİD-19 virüsü tedbirleri kapsamında eğitim verildi.

Belediye toplantı salonunda Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Akıllı tarafından verilen COVİD-19 virüsü eğitiminde belediye personeli 10’ar kişilik gruplarla eğitime alındı. Eğitimde, oturma düzenine de dikkat edildi. 

Personele verilen Koronavirüs eğitimiyle ilgili değerlendirmede bulunan Yusufeli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mehmet Akıllı, “Öncelikle bizim bu noktada Yusufelili hemşerilerimize örnek olmamız gerekiyor. Bu nedenle halka açık olan belediyemize ait binalarda tedbirlerimizi sıkılaştırdık. Hiçbir şekilde panik yapmadan doğru tedbirlerle bu süreci birlikte atlatacağız. Vatandaşlarımız, sosyal mesafeye dikkat etmeli, zorunlu olmadıkça evden çıkmamalıdır. Özellikle yaşlılarımızı virüsten korumak için önlemler alınmalıdır. Eğitim için personelimizi 10’arlı gruplar halinde salona aldık. Oturma planında birer sandalye boş kalmasına dikkat ettik.  Müdürlüğümüzce gerekli olan birimlere dezenfektasyon, maske ve eldiven dağıtımı yaptık. Devletimiz bu konuda bilinçlidir, tehlikeyi erken fark ederek bu konuda dünyada örnek olmuştur. Belediye olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarına bu süreçte katkıda bulunuyoruz.” dedi.

Yusufeli Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü koordinesinde COVİD-19 virüsüne karşı dezenfektasyon ekibi kuruldu. 5 kişiden oluşan dezenfektasyon ekibi günlük ve haftalık periyotlarla halka açık kullanımı devam eden kamu kurum ve kuruluşlarda dezenfekte çalışmasında bulunuyor.

Share
430 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?