logo

23 Mart 2020

Korona Virüsüne Kamp Önlemi

Artvin’de üniversite okuyan 3 arkadaş koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle okulların tatil olmasından sonra evde durmaktan sıkılınca, doğada kamp kurarak hem kalabalıktan uzaklaşıyor hem de hoş vakit geçiriyor.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde okuyan Mücahit Karalı, Furkan Çapaloğlu, Baştuhan Zelbilci isimli üç öğrenci, Kovid-19 ile mücadele kapsamında üniversitelerin bir süre tatil edilmesi sonrası günlerini daha verimli değerlendirmek adına insanların olmadığı yerlerde kamp kurarak doğayla iç içe zaman geçirip kabalık ortamlardan uzak duruyor.

Öğrenciler kamp kurdukları bölgelerde doğa yürüyüşleri yapıp değişik aktivitelerle zaman geçiriyor.

Kovid -19 salgınındaki sürecin normalle dönmesine kadar doğada kalmayı planlayan öğrenciler ilk olarak Artvin Kafkasör bölgesindeki ormanlık alana kamp kurdu.

Öğrenciler buradaki kamp sonrası, Yankı Tepesi, Genya Dağı ve Mersivan’da da kamp kurmayı planlıyor.

Gazetecilere konuşan kamptaki öğrencilerden Mücahit Karalı, Erzurumlu olup Artvin Çoruh Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar bölümü 2. sınıf öğrencisi olduğunu söyledi.

Salgın nedeniyle okulların tatil olmasından sonra arkadaşlarının çoğunun memleketlerine döndüğünü anlatan Karalı, “Biz Artvin’de evde yaşıyoruz. Evde dört duvar arasında kalmaktan bayağı sıkıldık, böyle kamp yapmak istedik. Artvin’in eşsiz doğası kalp yapmaya çok elverişli. Bizde böyle bir sosyal aktivite bulduk kendimize.” dedi.

Daha önceleri otostopla Türkiye’nin değişik yerlerini gezdiklerini anlatan Karalı, “Salgın sonrası önerilen tedbirlere uymak için bizde kendimizi doğaya attık kamp yapalım dedik.3 arkadaş malzemelerimizi alarak Kafkasör yaylasının yolunu tuttuk. Yürüye yürüye kendimize güzel bir yer bulduk.” diye konuştu.

Kamptaki öğrencilerden Artvin Çoruh Üniversitesi Hemşirelik 1.sınıf öğrencisi Furkan Çapaloğlu da, “Arkadaşlarımızla beraber memleketlerimize dönmeyi düşünüyorduk fakat çıkan koronavirüs nedeniyle kendimizi kampta bulduk. Büyük şehirlere gidip tehdit altında kalmak istemedik. Artvin’de doğaya çıkıp kap kurduk. Geceyi burada geçireceğiz koronavirüs salgınından pek olumlu haberler gelmediği için birkaç gün burada kalmayı düşünüyoruz ortalık sakinleşmezse biraz daha kalabiliriz.” ifadelerine yer verdi.

Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?