logo

23 Mart 2020

Artvin’de Korona Virüsüne Karşı Bir Dizi Tedbir Alındı

Dezenfekte ve ilaçlama sektöründe hizmet veren Ufuk Sakınç virüse karşı dezenfekte etme çalışmalarına dair gerçekleştirilen önlemlerle ilgili olarak gazetemize değerli açıklamalarda bulundu.

Artvin’ de yıllardır ilaçlama sektöründe hizmet veren Ufuk Sakınç bu zor dönemde her türlü noktaya hizmet götürdüklerine dikkat çekerek; “Böcek ilaçlama firması olarak Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ortam dezenfeksiyonu yapmak için ruhsatlı bir firmayız. Kullandığımız ilaç dezenfektan sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlıdır. Ortam iş yerlerinde ev ortamında çok sağlıklı bir şekilde kokusuz olmaktadır. Kullandığımız ilaçlar insan sağlığını herhangi bir şekilde tehdit edici bir unsur taşımamaktadır. Sadece tedbir amaçlı ilaçlama yapıldıktan sonra yaklaşık 1 saat boyunca kimsenin ilaçlama yapılan ortama girmemesi gerekmektedir. Yiyecek ve içeceklere doğrudan temas edilmediği sürece dezenfektanın herhangi bir sıkıntısı yoktur. Kurumlar kuruluşlar tarafından talep tarafımıza fazlasıyla ulaşmaktadır. Bu konuda biz de firma olarak yetişmeye çalışıyor ve yetiştirmekte çok zorlanıyoruz.Kamu kurumlarına ilaçlama gerçekleştirdik. Cezaevi adliye eczaneler taksi dolmuşları, özel halk otobüsleri, belediyeler, Artvin Belediyesi’nin durakları, çocuk parkları, servis araçları, itfaiye gibi önemli noktaları dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdik. Artvin’de virüse karşı bir dizi tedbir alındı.” İfadelerini kullandı.

Uygulamış oldukları dezenfektanların çok etkili olduğunu ifade eden Sakınç, “Kullandığımız dezenfektan virüslere karşı bakteriler mikroorganizmalar için çok etkili olmaktadır. Ancak bu dezenfektan 1 hafta sonra kalıcı özelliği azalmaktadır. ULV sistemiyle yapmaktayız yani bir iş yerine gittiğimizde o iş yerinde dumanlama dediğimiz sistem ile yapıyoruz. Neticede uyguladığımız dezenfektan her noktaya yayılmış oluyor.” dedi.

Share
1325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?