logo

19 Mart 2020

Koronavirüse Karşı Umuma Açık İş Yerlerini Denetlendi!

Artvin Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü umuma açık iş yerlerini denetleyerek tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs hastalığına karşı işletme sahiplerini ve vatandaşların duyarlı olma konusunda uyarıda bulunarak bilgilendirme yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili çalışma grubu oluşturulurken 81 ilde gıda iş yerlerinde denetimler üst düzeye çıkarıldı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatları doğrultusunda Kovid-19’a karşı tedbirler artırılarak Sağlık Bakanlığı ve ilgili bakanlıklarla ilk andan itibaren koordineli çalışma yürütüldüğü belirtildi.  Bakanlık bünyesinde, Kovid-19 değerlendirme ve takip çalışmalarını yürütmek üzere çalışma grubu oluşturulduğu ve çalışmaların 7 gün 24 saat teyakkuz halinde sürdürüldüğü ifade edildi.

Artvin Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü personeli de ilimiz Artvin’de gerçekleştirdikleri denetimler kapsamında iş yerlerine astıkları afişler ve işletme sahiplerine dağıttıkları broşürlerle koronavirüse karşı alınması gereken önlemleri anlatarak bilgilendirmede bulundular. Müşterilere broşürler dağıtarak koronavirüse karşı alınacak önlemleri anlatan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personelleri vatandaşlara şu ifadeleri kullandılar:

“Öncelikle toplu tüketim yerleri olmak üzere tüm gıda işletmelerindeki gıda çalışanlarının genel şartlar, el hijyeni, iş yeri davranış kuralları ve personel hijyen eğitimi gibi personel hijyen kurallarına sıkı sıkıya uymaları, virüsün yayılmasını önlemede büyük önem arz etmektedir. Bu konuda tüm il/ilçe tarım ve orman müdürlüklerinde görevli kontrol görevlilerimiz gereken hassasiyeti göstermekte ve yapılan resmi kontrollerde bu hususlara çok daha fazla dikkat edilmesi sağlanmaya başlanmıştır.”

Çoruh Pide Salonu İşletmecisi Yüksel Kantar burada yaptığı açıklamada; “Artvin Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün koronavirüse karşı yapmış olduğu denetimler için öncelikle teşekkür ederiz. Biz de esnaf olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu denetimleri taktir ile karşılıyoruz ve bizler de işletmemizde hijyen kurallarına uymaya gayret ediyoruz. Hem işletmemiz olarak hem de personelimize hijyen kurallarına uymaları için gerekli önemleri de alıyoruz. İşletmemizde insanlarla olan mesafemizi koruyoruz. Maskemizi takıyoruz. Bizde işletmemize Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün halkın ve bizlerin bilinçlenmesi konusunda dağıtmış olduğu afişleri işletmemize asarak bir nebzede olsa duyarlı adım attığımızı düşünüyorum. Bu denetimlere yeniden çok teşekkür ediyoruz ve herkesin de hijyen kurallarına uymasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Share
212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?