logo

19 Mart 2020

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar’dan Öğrencilere Tatilde Eğitici Oyun Önerileri

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse (Kovit-19) karşı mücadele kapsamında eğitim öğretime ara verilmesinin ardından öğrencilerin bu arayı verimli bir şekilde geçirmeleri için önemli bir açıklama daha yaptı.

Acar yaptığı açıklamada; “oyun, insanlık tarihi boyunca çocuklarımız için etkili öğrenme ve gelişme araçlarından birisi olmuştur. Oyun öğrenmenin  en etkili ve eğlenceli halidir. Çocuğun fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişime çok önemli katkılar sağlar. Bu nedenle çocuklarımız için eğitici oyunlara ayrılan zaman bir kayıp değil aksine onların gelişimini destekleyen önemli bir faaliyettir.

Saygıdeğer velilerimiz sizlere ülkemizin Koronavirüse (Kovit-19) karşı mücadele içerisinde olduğumuz bu günlerde evde kalmanızı istediğimiz zamanınızı çocuklarınızla eğitici oyunlar oynayarak geçirmenizi öneriyoruz.

Sevgili öğrenciler zorunlu olarak evde bulunduğunuz bu günlerde televizyon ve bilgisayar başında geçireceğiniz zamanı azaltıp kardeşleriniz ve anne babanızla birlikte eğitici oyunlar oynayarak, bol bol kitap okuyarak zamanınızı daha verimli geçirmenizi öneriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?